מכבי חיפה החלה היום (רביעי) בהכנות לקראת משחק הליגה מול מכבי נתניה ביום ראשון. החלוץ תומר חמד, שבו מגלה עניין גלאזגו ריינג'רס הסקוטית כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, לא פוסל אפשרות לעבור לסקוטלנד אם תהיה הצעה רשמית וקוסמת.

הקפטן יניב קטן דיבר על שיטת הקיזוז שעלולה לפגוע שוב בקבוצתו ואמר: “בטוח שהשיטה הזו קצת לא הגיונית מבחינתנו אבל ידענו לקראת מה אנחנו הולכים. הכל עוד פתוח והולך להיות פלייאוף קשה מאוד. האליפות עוד רחוקה מאיתנו. אנחנו צריכים להיות מפוקסים בכל משחק".

קטן המשיך: "הקיזוז זה דבר שאנחנו צריכים לחיות איתו. גם אם לא היה קיזוז היינו צריכים לנצח את המשחקים. אין ספק שהשיטה הזו מחזירה את הפועל ת"א למאבק. הפעול קבוצה מצוינת ברמה גבוהה מאוד, ככה שחיים קלים לא יהיו לנו".

הקפטן התייחס לאובדן האליפות אשתקד: "הכל יכול להיות בכדורגל, אנחנו צריכים ללמוד מהטעויות של שנה שעברה. השנה אנחנו מגיעים למשחקים עם סגל מלא וזה דבר מאוד משמעמותי בתקופה הזאת. הקבוצה יותר מחוברת, אבל הכל טוב ויפה והכל יכול להיות, אני מקווה שנגיע מוכנים".

על סוגיית המאמן בשנה הבאה אמר החלוץ: “אני מאוד קרוב לאלישע ואין ספק שהוא מקבל הרבה קרדיט מהשחקנים ומאוד מכבדים אותו, כולם מאוחדים סביבו. את השאלה על מי יאמן בשנה הבאה צריך להשאיר בצד. צריך לשים את הכל בצד ולהתרכז במאבק על התואר. צריך להסיר את הכובע בפני אלישע, הוא לא מתעסק בזה יותר מדי ושם את הקבוצה לפני הכל. זה דבר חשוב לכל מאמן ולכל קבוצת כדורגל. אם נעשה את העבודה אלישע יהיה מרוצה".

על המשחק הקרוב מול מכבי נתניה ועל המשך מאבק האליפות, אמר קטן: “לדעתי הכל פתוח והכל יכול להשתנות במשחק אחד. המשחק בקופסא לא יהיה קל, כל משחק שם הוא קשה. העונה הולכת להיגמר והכל ביידים שלנו. השחקנים יודעים בדיוק מה הם צריכים לעשות. חס וחלילה יכול להגיע משחק אחד לא טוב מול נתניה והכל יכול להתהפך".

יניב קטן: "צריכים לחיות עם הקיזוז" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן: "צריכים לחיות עם הקיזוז" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לסיכום הודה הקפטן: "חשוב שנחזיר את האליפות לחיפה, זה לא יהיה קל ולא פשוט. יש פה קבוצה טובה ואנחנו תלויים בעצמנו אבל הכל יכול להיות ואנחנו חייבים לבוא מוכנים. אנחנו קבוצה יותר מאומנת יותר חזקה אבל זה לא מבטיח כלום, אנחנו צריכים להתרכז במגרש ולשפר את מה שפחות טוב".

שלומי אזולאי. יחצה את הכביש? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שלומי אזולאי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הבלם הוותיק אריק בנאדו נטש את האימון בגלל כאבים במפשעה. טאלב טוואטחה וניר דוידוביץ' ערכו אימון קל, כל זאת על מנת להפחית מהעומס שהצטבר עליהם בתקופה אחרונה.