חלוצה של בית"ר ירושלים טוטו תמוז על סף סיכום בהפועל ת"א כך נודע הערב. בין הפועל ת"א ובית"ר ירושלים יש כבר הבנות על רכישת מלוא כרטיסו של תמוז תמורת חצי מיליון דולר. החלוץ הרוויח בעונה החולפת כ-220 אלף דולרים בקבוצה מעיר הבירה, כשבהפועל ת"א הוא צפוי להרוויח כ-170 אלף דולרים לעונה.

גורם המקורב לעיסקה אישר כי העסקה שעל פרטיה פורסם לראשונה ב-ONE אכן בשלבים מתקדמים

יחד עם זאת, האדומים עדיין לא סתמו לגמרי את הגולל על עסקת עידן שריקי, אולם במועדון אמרו הערב: "אם לא יקרה משהו דרמטי בגזרת שריקי, טוטו תמוז יהיה שחקן הפועל".

כרגע הפערים בין האדומים והבעלים של מ.ס. אשדוד ג'קי בן זקן גדולים מאוד, כשהפועל לא מוכנה לעלות מעל 400 אלף דולרים עבור כרטיסו של שריקי, שמסיים חוזה בקיץ. עוד אמרו במועדון: "אין ספק שאם המועדון רוכש כרטיס שחקן של חלוץ, יש הבדל בין חלוץ בין 22, לבין חלוץ בין 29".

בתוך כך במועדון מגששים גם אצל החלוץ שמעון אבוחצירא, שכרטיסו שייך להפועל פ"ת.

טוטו תמוז. עוד טוויסט לעלילה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
תמוז חוגג. עוד העונה יעשה את זה באדום (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

 הפועל קיבלה הצעה של 4 מיליון יורו משאלקה, עבור דה סילבה
לאחר שסגנית אלופת גרמניה, שאלקה 04, הביעה עניין בדגלאס דה סילבה והייתה מעוניינת לשאול אותו לעונה תמורת חצי מיליון יורו, כעת המועדון הגרמני שגם שובץ עם האדומים בליגת האלופות הגיש הצעה רשמית לרכישתו של הברזילאי תמורת סכום חסר תקדים של 4 מיליון יורו.

דה סילבה מאוכזב. לא יכול לעזוב את הארץ (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דה סילבה. ההצעה הרשמית על הבלם הגיעה למועדון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כזכור, בקיץ הייתה זו ליל שהציעה עבורו 2.7 מיליון בעסקה שלא יצאה לפועל. מוני הראל הודיע הערב בנושא: "דה סילבה לא ישוחרר. אני לא מפרק את הפועל ת"א בעד שום סכום, וגם שכטר לא יילך. יש לנו משימות חשובות השנה".

מדובר בחישוב של מליון יורו השאלה לעונה ולאחר מכן אופציית רכישה רכישה בשלושה מליון יורו. מוני הראל הוסיף על דבריו ואמר:"בינואר נבחן שוב את הדברים"

בתוך כך הפועל ת"א ערכה אימון הערב, עוד לפני הגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות ולקראת המשחק מול אשקלון בשבת. איתי שכטר שלא ישחק לא התאמן ועבר טיפולים, כשגם אביחי ידין נח.

שכטר מטופל  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שכטר מטופל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

שחקני ההרכב הראשון מיום שלישי ערכו אימון שחרור קל בלבד, כששאר השחקנים קיימו משחקונים. מחר הקבוצה תערוך את האימון המסכם שלה לקראת אשקלון, כשבניגוד לאמצע השבוע אז בלומפילד היה מפוצץ, מחרתיים הוא יהיה ללא אוהדים עקב עונש המשחק ללא קהל שתרצה הקבוצה, זכר לארועי הדרבי האחרון בליגה אשתקד.