שני מחזורים חלפו בליגת העל ומכבי פתח תקווה טרם רשמה ניצחון או שער זכות, דבר שלא קרה לה מאז הוקמה ליגת העל. בקבוצה מאם המושבות בנו סגל מגוון וטוב הקיץ, אך לאור ההפסד 1:0 אתמול (שבת) למכבי חיפה, עושה רושם כי מצפה לה הרבה עבודה בזמן פגרת הנבחרות. פתח תקווה תנסה לזכות בנקודות ראשונות  במחזור הבא מול בית"ר ירושלים.

חסרונו של החלוץ טל בן חיים הפצוע הורגש, אך השילוב במרכז ההגנה בין מוראד מגמאדוב הוותיק שניפק משחק מצוין נוסף, לבין בלם הרכש ג'ו ביזארה, נתן סיבה לאופטימיות עבור פתח תקווה לקראת המשך הדרך. במועדון היו מרוצים מאוד גם ממשחקו של השוער הצעיר, רובי לבקוביץ', שהחליף את איוון מאנצ'ה הפצוע. מלבד הגול שספג שלא באשמתו, לבקוביץ' היה יציב והשרה ביטחון על ההגנה.

"היה שיפור ביכולת מהשבוע שעבר אבל שיחקנו בשעה לא אטרקטיבית וקשה מאוד לשחק תחת חום כזה", אמר לבקוביץ' שרשם הופעה ראשונה העונה בשורות המלאבסים. "ראיתי את זה על השחקנים, זה פשוט לא הגיוני. אבל יש שיפור והדברים ילכו ויתחברו בעוד כמה משחקים. אנחנו נהיה קבוצה טובה ונדבר חזק העונה".

לבקוביץ' הוסיף: "לא שלחנו מספיק שחקנים להתקפה. הנענו כדור טוב והגענו למקומות המסוכנים אבל פשוט לא העזנו מספיק. ככל שהקבוצה תלך ותתחבר נמצא את הנוסחה להבקיע שערים. אין לחץ במכבי פתח תקווה בעקבות שני ההפסדים במחזורים הראשונים. אנשים מרגישים שיש גב תומך וההנהלה משרה רוגע. נותנים לנו לעשות את העבודה כי מאמינים בקבוצה. אנחנו רגועים, נעשה את העבודה, נתחבר והכל יהיה בסדר".

לבקוביץ´ אתמול בחיפה. "נדבר חזק העונה" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
לבקוביץ´ אתמול בחיפה. "נדבר חזק העונה" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לבקוביץ' אופטימי לקראת המשחק מול בית"ר ירושלים: "אני מאמין שעם הסגל שיש למכבי פתח תקווה העונה זו קבוצה שיכולה לנצח כל יריבה בכל מקום בארץ. אין לי ספק שאנחנו מסוגלים לנצח גם את את בית"ר ירושלים".

לבקוביץ', שהאריך את חוזהו בפתח תקווה בשלוש שנים נוספות, ימריא עם הנבחרת הצעירה לשבדיה. בקבוצה של פרדי דוד מאמינים בשוער הצעיר ובונים עליו לעתיד. לבקוביץ: "אני תמיד מוכן לעלות בכל רגע שיקראו לי. העובדה שהאריכו לי את החוזה בקיץ הוסיפה לי ביטחון כי מאמינים בי ורוצים אותי. אני לא מסתכל על העונה הבאה אלא רק על העונה הנוכחית, בה אני יכול לעשות דברים יפים".

עמוס לוזון עם שינו: &"אדם יקר&" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחר, עמוס לוזון ושינו זוארץ (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE