בני יהודה גברה הערב (שלישי) על מכבי פ"ת 1:4 במחזור השישי והאחרון בגביע הטוטו, אבל זה לא הסיפור המרכזי במשחק, שכן שתי הקבוצות כבר עלו עוד לפניו לשלב רבע הגמר. בני יהודה סיימה את בית 3 במקום הראשון עם 16 נקודות ואילו פ"ת במקום השני עם 12.

דווקא במשחק שכולו היה לשם הפרוטוקול ובבלומפילד הריק (זכר לעונש שספגה בני יהודה מהמשחק מול בית"ר ירושלים), נפצע החלוץ המוכשר של מכבי פ"ת רוביל סרסור. החלוץ כבש את השער הראשון במשחק בדקה העשירית, אבל כשסיים את המהלך נתקל בשוער הזהובים רן קדוש ונפגע.

מיד הבחינו בפ"ת כי מדובר בפציעה לא שגרתית והתוצאות לא איחרו לבוא: סרסור נפגע בברך והוחלף מיד. מאבחנה ראשונית עולה כי הוא ככל הנראה קרע את הרצועה, רק מספר ימים אחרי שחזר מפציעה ממושכת, גם כן בברך.

מחר יעבור השחקן בדיקת MRI כדי לאבחן סופית את חומרת הפציעה, אך אם מדובר בקרע ברצועה, קיים סיכוי גבוה מאוד שהוא גמר את העונה. ממכבי פ"ת נמסר לאחר המשחק: "כרגע המצב של רוביל לא נראה טוב, אנו מקווים שמחר הדברים יראו טוב יותר לאחר שהתמונה תתבהר".

המחצית הראשונה היתה חלשה מאוד מצד שתי הקבוצות והמאמן דרור קשטן ביצע מספר חילופים בהפסקת המחצית.

סרסור ברגע הפציעה. חשש לקרע ברצועה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
סרסור ברגע הפציעה. חשש לקרע ברצועה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

החילופים של קשטן היו במקום, שכן איליה יבוריאן שנכנס כמחליף כבש כבר בדקה ה-48 בנגיעתו הראשונה בכדור מבישול של פדרו גלבאן. בדקה ה-72 היה זה לירוי צעירי שכבש מבישול נוסף של פדרו גלבאן והפך את התוצאה.

בלומפילד ריק מקהל. המחזה יחזור על עצמו (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אצטדיון בלומפילד הריק מקהל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

יבוריאן המשיך במשחק הטוב שלו ושתי דקות מהמהפך של הזהובים הוא כבש את השלישי, הפעם מבישול של שלו מנשה, גם הוא נכנס כמחליף. מי שחתם את התוצאה הוא פדרו גלבאן בדקה ה-83, שרשם מחצית שניה מעולה וקבע בקלילות 1:4.

קשטן: "מתחילת השבוע אנחנו חושבים על אשדוד"


המאמן המנצח, דרור קשטן, הסביר בסיום: “המשחק הזה היה אימון טוב. שילבנו כמה שחקנים שרק אפשר. בכל משחק שאתה מסיים אותו בניצחון, זה חשוב בשביל ההרגשה והמורל. במחצית הראשונה לא הייתי שבע רצון, אבל המחצית השניה היתה טובה יותר. לא בגלל השערים, אלא בגלל התנועה במגרש".

דרור קשטן וחזי מגן. מה יהיה? (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן וחזי מגן. המאמן מרוצה מהמחצית השניה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"שתי הקבוצות עלו לרבע גמר גביע הטוטו, הן באו עם הרכב שני, שם יש כמה כישרונות טובים מאוד", הוסיף המאמן. "הראש שלנו כבר מתחילת השבוע במשחק מול מ.ס. אשדוד. אני אוהב בכל משחק לנצח, עלינו לרבע הגמר, נראה מה תוליד ההגרלה וכמובן שנשאף לנצח במשחק הבא".

מנגד, מאמן מכבי פ"ת, פרדי דוד, סיכם: "במחצית הראשונה החבר'ה שיחקו ורצו מאוד. קצת נשברנו בספיגת שער השוויון. אין לי טענות, שיחקו פה שחקנים מהנוער נגד ההרכב של בני יהודה, אז מה רציתם?".

אופיר לוזון עם פרדי דוד. חוזר לנוער (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד. &"שיחקו פה שחקנים מהנוער, אז מה רציתם?&" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"החבר'ה שלנו ניסו לעשות כל מה שהם יכולים, אבל הם קצת איבדו כוחות מנטלית ומקצועית. אני מרוצה ששחקנים שלא שיחקו הרבה, קיבלו היום דקות משחק, אני מרוצה פחות מהתוצאה, אבל לא היה היום פייר פליי".

מחצית ראשונה


השופט יעקב רקוטש הוציא את המשחק לדרך באצטדיון בלומפילד הריק מאוהדים. בדקה התשיעית הרים משה ביטון כדור שהגיע לאסי בלדוט, קפטן הזהובים הוריד עם הראש את הכדור ללירוי צעירי, שבעט מ-17 מטרים שטוח והחוצה.

רועי בקל. עכשיו נותר לו למצוא קבוצה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
רועי בקל מול צעירי ובלדוט באצטדיון בלומפילד (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 10: מכבי פ"ת עולה ל-0:1, סרסור נפגע. נבויסה מרינקוביץ' הגביה כדור לרחבה ומי שהגיע אליו ראשון היה רוביל סרסור, ששם את הרגל ודחק פנימה. ברגע השער נפגע סרסור בברכו והוחלף שלוש דקות לאחר מכן על ידי מרואב סמאח. החלוץ יצא בצליעה מהמגרש ומאבחנה ראשונית הוא כנראה קרע את הרצועה. לסובבים אותו הוא אמר לאחר מכן כי הוא הרגיש בדיוק את אותה התחושה כמו בפציעה הקודמת שעבר, מה שהגביר את החשש בצוות הרפואי.

שחקני מכבי פ&"ת מנסים לברר מה קרה לסרסור (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי פ&"ת מנסים לברר מה קרה לסרסור (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE
רוביל סרסור מפונה מהמגרש לאחר פציעתו (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
רוביל סרסור מפונה מהמגרש לאחר פציעתו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-15 ניסה אסי בלדוט להפתיע מ-25 מטרים את צליל חתוכה, אך בעט החוצה. דקה לאחר מכן מסר דובב גבאי ברחבה למרואב סמאח, שבעט החוצה שטוח משבעה מטרים. בדקה ה-27 מתח עוז ראלי את שריר הירך האחורי ולא היה יכול להמשיך לשחק. מי שהחליף אותו הוא כפיר אדרי.

איציק עזוז עם הכדור באגף ימין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
איציק עזוז עם הכדור באגף ימין (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
מאמן בני יהודה, דרור קשטן, ביצע שלושה חילופים בהפסקת המחצית: אמיר עגיוב הצעיר, משה ביטון ופיני בלילי פינו את מקומם לטובת עומרי אפק, פדרו גלבאן ואיליה יבוריאן.

איציק עזוז נאבק על הכדור בבלומפילד (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
איציק עזוז נאבק על הכדור בבלומפילד (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 48: בני יהודה משווה ל-1:1. החילופים של קשטן נשאו פרי. פדרו גלבאן הרים כדור מאגף שמאל ומצא את איליה יבוריאן, שמתוך תיבת החמש דחק את הכדור ללא בעיה פנימה.

יבוריאן, אפק וצעירי מול שחקני פ&"ת לאחר שער השוויון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
יבוריאן, אפק וצעירי מול שחקני פ&"ת לאחר שער השוויון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

שלוש דקות חלפו ושוב נרשם שיתוף פעולה בין פדרו גלבאן ואיליה יבוריאן. הארגנטיני שלח כדור עומק לחלות, אבל הפעם האחרון בעט היישר לידיו של השוער צליל חתוכה.

דקה 72: בני יהודה הופכת ל-1:2. פדרו גלבאן ששינה את המשחק לגמרי מהרגע שנכנס, התנהל עם הכדור ומסר אחורנית ללירוי צעירי. האחרון שהצטרף מאחור בעט כדור חזק מ-17 מטרים ופנימה.

צליל חתוכה נכנע ליבוריאן (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
צליל חתוכה. עבד קשה מאוד במחצית השניה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 74: הזהובים כבר ב-1:3. שלו מנשה שגם הוא נכנס כמחליף בדקה ה-70, הגביה כדור מאגף ימין. מנשה מצא את יבוריאן, שנגח מקרוב פנימה והגדיל את היתרון.

איליה יבוריאן נוגח את הכדור וכובש את השלישי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
איליה יבוריאן נוגח את הכדור וכובש את השלישי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 83: הסיפור גמור, בני יהודה ב-1:4. מי שבישל שניים מהשערים של בני יהודה, פדרו גלבאן, התנהל עם הכדור בתוך הרחבה ושלח בעיטה שעברה בין רגליו של השוער ופנימה.

הכדור ברשת, פדרו גלבאן חוגג את הרביעי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
הכדור ברשת, פדרו גלבאן חוגג את הרביעי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE
שחקני בני יהודה. בעבר הם סבלו את הסיבוב הראשון, זה כבר לא יקרה שוב (צילום: מערכת ONE)
שחקני בני יהודה. עלו בלי הרבה בעיות לרבע הגמר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בני יהודה: רן קדוש, איציק עזוז, איבן גארידו, אביב חדד, עוז ראלי (כפיר אדרי 29'), קסטוטיס איבסקביצ'יוס, לירוי צעירי, אסי בלדוט (שלו מנשה 70'), אמיר עגיוב (פדרו גלבאן 46'), משה ביטון (עומרי אפק 46'), פיני בלילי (איליה יבוריאן 46').

מכבי פ"ת: צליל חתוכה, חגי גולדנברג, תומר אלבז, ניצן דמארי, דור אלברמן, רועי בקל, מרואן קבהא, אסי משיח, נבויסה מרינקוביץ' (גידי קניוק 46'), דובב גבאי, רוביל סרסור (מרואב סמאח 13' [אור בוז'ו 84']).