אייל ורועי גולסה, היום בדרך לפגישה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל ורועי גולסה, היום בדרך לפגישה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קשר המריבה, אייל גולסה נחת בישראל ויייתכן והוא בדרכו חזרה לשורות מכבי חיפה. כעת מתברר כי קפטן הירוקים, יניב קטן, תיווך בימים האחרונים בין הצדדים והוא האיש שניסה לשכנע את גולסה לחזור לארץ.

גולסה, שעל חתימתו בלאציו פורסם בלעדית ב-ONE, צפוי להפגש בקרוב עם הנשיא יעקב שחר ולקבל החלטה אם לוותר על החלום האירופי.

ההערכה היא שגולסה יחזור וישחק בסופו של דבר בשורות מכבי חיפה ולא ישאר בלאציו.

גולסה היה נתון ללחצים גדולים מאוד בתקופה האחרונה ונראה שהבין מהר מאוד שאין לו הרבה אפשרויות אלא לחזור ולנסות להסביר למכבי חיפה את מעשיו בכך שרצה למצות את החלום האירופי.

כעת למעשה הכול פתוח, חיפה כבר הודיעה שגולסה מבחינתה יכול לחזור בו מההחלטה שלו לצאת ללאציו. אם אכן יחליט לחזור הוא יתקבל בשורות האלופה לא לפני שיעמוד לדין משמעתי ויירד לקבוצת הנוער למשך שבועיים.

גולסה עם האוהדים. נפגעו קשה ממהלכי השחקן  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה. תם החלום האיטלקי? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

תוך כדי המהלך גולסה יישב עם הקבוצה על משא ומתן כספי חדש לשלוש השנים הקרובות. בלאציו כך דומה הבינו את הלחצים בהם גולסה היה נתון ולא עמדו בדרכו של השחקן בדרך חזרה לישראל.

בחיפה מקווים ומאמינים שהקהל יידע לסלוח לגולסה למרות כל המשקעים שנוצרו בתקופה האחרונה. הקשר צפוי להתנצל לא רק לפני הנשיא והצוות המקצועי כי אם גם מול הקהל ובכך ישימו בחיפה את הפרשה מאחור. הקשר קיבל הבטחה שהשחקנים ובראשם הקפטן יניב קטן, יעמדו מאחוריו ויתמכו בו.

אחד המרכיבים העיקרים שמשפחתו של גולסה לקחה בחשבון הייתה העובדה שהקשר עלול לקבל במהלך שהותו יחס אנטישמי מצד אוהדי לאציו הידועים ביחסם העויין ליהודים.

יעקב שחר עם רפאלוב וגולסה. עם שחקן עוזב לחו&"ל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחר וגולסה. צפויים להיפגש בקרוב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לאורך כל השבוע המשפחה הבהירה שבסופו של דבר הכדור ביידים של גולסה והוא זה שיכריע אם לחזור לישראל. בחיפה הפעילו את כל הקשרים הרצויים כדי להחזיר את גולסה לארץ ובסופו של דבר הלחץ הניב פירות מבחינתם. במידה ואכן יחתום על חוזה חדש, הירוקים יסירו את כל איומי התביעות נגד השחקן.

עם זאת, במכבי חיפה לא ממהרים לצאת בהצהרות על פיהן גולסה חוזר באופן סופי למועדון והדבר ייעשה רק לאחר שיתברר כי ירד סופית מהרעיון להצטרף ללאציו ולאחר שיובהר כי אין לו בעיות משפטיות עם המועדון האיטלקי בו חתם על חוזה לחמש השנים הקרובות. במידה ויתברר שגולסה לא יכול להשתחרר מהחוזה בלאציו, הפרשה עשויה לקבל תפנית נוספת ושונה לחלוטין.