אחרי שגברו בקושי על בני יהודה ובני סכנין, מכבי חיפה נעצרה הערב (שבת) עם 1:1 ביתי מול מ.ס. אשדוד במסגרת המחזור השביעי של ליגת העל.

הירוקים עלו למשחק ללא אייל גולסה ומוחמד גדיר הפצועים והשתלטו מיד על מרכז השדה. האירוע הראשון הגיע בדקה ה-21, אז ליאור רפאלוב מצא את עידן ורד שהחמיץ שער בטוח מחמישה מטרים.

כעבור ארבע דקות עלה עידן ורד לכדור גובה ונחת לא טוב על כתפו, שיצאה מהמקום. הקשר הצעיר נאלץ לצאת והוחלף כשהוא ממרר בבכי בסינטאיהו סולליך. ורד, שהחמיץ חלק גדול מהעונה שעברה בעקבות פציעה בכתף, עשוי לעבור ניתוח נוסף שישבית אותו לזמן רב.

שבע דקות בתוך המחצית השניה יושבי קרית אליעזר נכנסו להלם - משה אוחיון הניף את הרגל ושלח טיל למשקוף ופנימה, 0:1 מפתיע לאשדוד.

חלפו 20 דקות ושחקניו של אלישע לוי חזרו למשחק הודות לבעיטה חופשית של ליאור רפאלוב, שפגעה בגבו של יוסי שקל ודרך העמוד חדרה פנימה. הקשר המוכשר, שהיה המצטיין על כר הדשא, קיבל הזדמנות לקבוע מהפך בתוך תוספת הזמן, אך נעצר אצל שקל בהדיפה גדולה.

אזולאי ורפאלוב מאוכזבים מול אשדוד (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אזולאי ורפאלוב מאוכזבים מול אשדוד (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הירוקים ירדו למקום השלישי כשהם נמצאים עם 15 נקודות ויחס שערים פחות טוב מאשר למכבי ת"א. במחזור הבא הם ייצאו לאצטדיון ר"ג למשחק חוץ ביום ראשון מול הפועל פ"ת. אשדוד נותרה במקום ה-12 עם שש נקודות ובמחזור הקרוב תארח את בית"ר ירושלים.

מחצית ראשונה
השופט מאיר לוי הוציא את המשחק בקרית אליעזר לדרך לעיני כ-8,000 צופים. כבר בדקה השלישית עמנואל סארקי בעט כדור חופשי מ-22 מ' למרכז השער, אמיר אדרי הדף לקרן. בדקה החמישית ליאור רפאלוב הגביה כדור קרן וג'ון קולמה ניסה לכבוש עם העקב, אך הגנת אשדוד הרחיקה.

אמיר אדרי הודף לקרן את הבעיטה של עמנואל סארקי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אמיר אדרי הודף לקרן את הבעיטה של עמנואל סארקי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה השישית גוסטבו בוקולי הכין לעלי עותמאן שירה מ-25 מ' החוצה. כעבור שתי דקות שלומי אזולאי הסתובב על אפא אמברוז, אך התמהמה עם הבעיטה ונבלם. הכדור הגיע לדבאלשווילי שעקף את יוסי שקל על קצה הרחבה ובעט רע לתוך בלמי אשדוד.

דבאלשווילי עובר את יוסי שקל, אך לא כובש  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי עובר את יוסי שקל, אך לא כובש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-21 ליאור רפאלוב השתחרר מעופר ורטה ושלח רוחב למרכז הרחבה, עידן ורד הגיע מאחור ומחמישה מ' ומול שער ריק בעט החוצה. החמצה נוראית לקשר חיפה. בדקה ה-25 נחת ורד לא טוב על הכתף, שיצאה מהמקום. הצוות הרפואי החזיר לקשר הצעיר את הכתף למקומה, אך הוא נאלץ לצאת והוחלף בסינטאיהו סולליך.

עידן ורד נאנק מכאבים. מה יהיה עם הקשר? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עידן ורד נאנק מכאבים לאחר שפרק את כתפו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-36 ליאור רפאלוב תיעתע בהגנת אשדוד והכניס עומק נהדר לשלומי אזולאי, שבעט ברגל שמאל מתוך הרחבה, יוסי שקל הדף. בדקה ה-38 סינטאיהו סולליך קיבל כדור באגף ימין, חתך למרכז ובעט החוצה.

פיטר מסיללה וג´ון קולמה מול עמנואל סארקי. חיפה שולטת במגרש (עמית מ (צילום: מערכת ONE)
פיטר מסיללה וג´ון קולמה מול עמנואל סארקי. חיפה שולטת במגרש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה לפני ההפסקה פיטר מסיללה הגביה לתוך הרחבה וולדימיר דבאלשווילי נגח לידיו של יוסי שקל. בתוך תוספת הזמן עמנואל סארקי פרץ באגף והגביה לתוך הרחבה, רחמים צ'קול הכניס את הראש ונגח החוצה.

מחצית שניה
שני המאמנים בחרו שלא לבצע שינויים והמחצית השניה יצאה לדרך. בדקה ה-51 אשדוד יצאה למתפרצת בסיומה עידן שריקי בעט חלש לידיים של אמיר אדרי.

דקה 52 - מ.ס. אשדוד עולה ל-0:1. משה אוחיון קיבל את הכדור כ-25 מ' מהשער וחיפש את הבעיטה, אך נבלם. הקפטן האשדודי לא ויתר, השתלט מחדש על הכדור ושלח טיל מקצה הרחבה למשקוף של אמיר אדרי ופנימה. שער ראשון העונה לאוחיון.

משה אוחיון חוגג את שער היתרון. &" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
משה אוחיון חוגג את שער היתרון, ג´ון קולמה מאוכזב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-58 גוסטבו בוקולי פינה את מקומו לטובת הקפטן יניב קטן. כעבור דקה כדור קרן של משה אוחיון הגיע לעידן שריקי שניסה לכבוש במספרת, אך בעט החוצה מחמישה מ'. לאוהדים הירוקים זה נמאס וחלקם החל לשרוק בוז. בדקה ה-63 תומר חמד נכנס במקום תומר חמד. כעבור ארבע דקות ליאור רפאלוב הגביה כדור חופשי לתוך הרחבה ותומר חמד נגח מעל השער. 

סינטאיהו סולליך מול רחמים צ´קול (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
סינטאיהו סולליך מול רחמים צ´קול (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 72 - מכבי חיפה חוזרת ל-1:1. סטפן קינג הכשיל את ליאור רפאלוב כ-25 מ' משערו של יוסי שקל. רפאלוב לקח על עצמו את הבעיטה ושלח אותה לקורה ומשם לגבו של יוסי שקל ופנימה.

ליאור רפאלוב חוגג (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ליאור רפאלוב חוגג את שער השוויון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-79 ליאור רפאלוב הסתובב על המקום והכניס עומק לפיטר מסיללה שבעט בסומך לעמוד. עדן בטיט הצעיר החליף את נבו מזרחי שנפצע. בדקה ה-86 ליאור רפאלוב פירפר את עופר ורטה שתיקל אותו מאחור וראה את הצהוב. בדקה ה-91 ליאור רפלואב חדר לרחבה ובעט כדור מסובב, יוסי שקל התעופף והדף לקרן.

מכבי חיפה: אמיר אדרי, עלי עותמאן, איגנסיו קאנוטו, שי מימון, פיטר מסיללה, גוסטבו בוקולי (יניב קטן, 58'), ג'ון קולמה, עידן ורד (סינטאיהו סולליך, 26'), ליאור רפאלוב, שלומי אזולאי ו-ולדימיר דבאלשווילי (תומר חמד, 63').

מ.ס. אשדוד: יוסי שקל, עופר ורטה, מתן אוחיון, אפא אמברוז, רחמים צ'קול, סטפן קינג, ניר ביטון, משה אוחיון, עמנואל סארקי (עידן שדה, 70'), נבו מזרחי (עדן בטיט, 79') ועידן שריקי (ישראל ראש, 88').