מכבי חיפה לא מוותרת על שום תואר. הערב (רביעי) גברו הירוקים 1:2 על הפועל פ"ת לעיני 500 צופים בקרית אליעזר והעפילו לחצי גמר גביע הטוטו.

אלישע לוי החליט לתת מנוחה למספר שחקנים בכירים ביניהם יניב קטן, ניר דוידוביץ' ופיטר מסיללה וקיבל משחק לא טוב מהקבוצה שלו. גם שלומי ארבייטמן, שסובל ממתיחה בשריר הירך האחורי, לא נכלל בסגל אך יהיה כשיר לדרבי ביום שני מול הפועל חיפה.

המחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים אולם כעבור קצת יותר מדקה מפתיחת המחצית השניה, הירוקים עלו על הלוח משערו של ולדימיר דבאלשווילי לאחר בישול של טוואטחה.

השופט זיו אדלר, שהתעלם מפנדל ברור לזכות פ"ת במחצית הראשונה, החליט להחזיר את החוב ובדקה ה-58 הצביע על הנקודה הלבנה בטענה לעבירה שלא היתה. אודי חנון ניצל את הצ'אנס ודייק בדרך לשוויון.

ישראל זגורי המחליף שלח את חיפה לחצי הגמר לאחר שכבש בדקה ה-67 בעזרת טעות של אוסטין אג'ידה, שוערה החדש של הפועל פ"ת.

שחקני מכבי חיפה חוגגים בדרך לחצי הגמר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה חוגגים בדרך לחצי הגמר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מעט לפני הסיום הורחק המאמן האורח, אלי מחפוד, לאחר שפלט מספר מילים לעברו של אדלר. החלוץ הגיאורגי הנבחן, רוואז גוצ'ירדזה, פתח בחוד ההתקפה של המלאבסים אך לא הצליח להותיר את חותמו.

יניב קטן ביציע. ראה את חבריו מעפילים לחצי הגמר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן ביציע. ראה את חבריו מעפילים לחצי הגמר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


השופט זיו אדלר הוציא את המשחק לדרך לעיני 500 צופים בקרית אליעזר. כבר בהתקפה הראשונה אייל גולסה שיגר כדור חזק מחוץ לרחבה, אג'ידה הדף לקרן. בדקה ה-9 רפי דהאן הגביה כדור חופשי מצד שמאל אלכסונית לשערה של חיפה היישר לידיו של אדרי.

עלי עותמאן.  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עלי עותמאן חולף על פני תומר בן חיים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-13 רפאלוב הגביה קרן לראשו של טשיירה, שנגח חזק אך אג'ידה הדף. הכדור הגיע לגולסה, שהיה חייב לכבוש אך בעט מחמישה מ' כדור חלש שהורחק לקרן. כעבור 4 דק' משומר הרים לתוך הרחבה, דבאלשווילי הכניס את הראש ונגח לידיו של אג'ידה.

ג´ורג´ טשיירה נוגח, אג´ידה הודף את הכדור (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ג´ורג´ טשיירה נוגח, אג´ידה הודף את הכדור (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-26 באשירו העביר רוחב, גוצ'ירדזה ניסה להגיע לכדור אך במקום פגע בטשיירה שנפל על כר הדשא והזדקק לטיפול רפואי. בדקה ה-31 רפאלוב הגביה כדור נהדר לתוך הרחבה אך דבאלשווילי הגיע בתזמון לא טוב ונגח חלש מעל השער.

החיפאים מתאוששים במסע לדרום אמריקה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עלי עותמאן וליאור רפאלוב. חיפה רוצה מקום בחצי הגמר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חלפו שתי דקות והפועל פ"ת דרשה בצדק בעיטת עונשין מ-11 מ' לאחר ששי מימון הכשיל את באשירו בתוך הרחבה, אדלר סימן להמשיך. בדקה ה-35 אוסמן באשירו תיקל מאחור את בירם כיאל וראה כרטיס צהוב.

אוסטין אג´ידה מקדים את בירם כיאל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוסטין אג´ידה מקדים את בירם כיאל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-43 איבוד כדור של שי מימון כמעט עלה לחיפה בשער חובה אך הבעיטה של גוצ'ירדזה מקצה הרחבה נעצרה אצל אמיר אדרי.

מחצית שניה


אלישע לוי ביצע שינוי אחד עם פתיחת המחצית השניה כשהוציא את עלי עותמאן והכניס את טאלב טוואטחה.

דקה 47 - חיפה עולה ל-0:1. טאלב טוואטחה, שנכנס כמחליף בהפסקה, הגביה כדור מדוד לתוך רחבת פ"ת, מוחמד גדיר דילג מעליו ו-ולדימיר דבאלשווילי הגיע בזמן וירה כדור חד לרשת של אג'ידה. שער חשוב לביטחון של הגיאורגי.

שחקני מכבי חיפה חוגגים. כמעט השלימו סיבוב מושלם (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה חוגגים עם דבאלשווילי את שער היתרון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה לאחר שער היתרון התנגשות בין משומר לאדרי הביאה להפסקת המשחק למספר דקות על מנת לחבוש את ראשו של השוער. בדקה ה-53 דור הלוי פינה את מקומו לטובת ארמון בן נעים. בחיפה החליף ישראל זגורי את מוחמד גדיר.

דקה 58 - שוויון 1:1 בקרית אליעזר. השופט זיו אדלר, שהתעלם מפנדל לזכות פ"ת במחצית הראשונה, החליט להחזיר את החוב והצביע על הנקודה הלבנה לאחר שארמון בן נעים נתקל במשומר וירד לדשא. את הבעיטה שלח אודי חנון לרשת של אדרי וקבע שוויון.

שחקני הפועל פ&"ת מברכים את חנון על השוויון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל פ&"ת מברכים את חנון על השוויון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 67 - חיפה עולה ל-1:2. המחליף ישראל זגורי, השתחרר מהשמירה של הגנת פ"ת ובעט כדור חזק מ-17 מ' שפגע בגל כהן, הטעה את אוסטין אג'ידה וחדר לרשת.

ישראל זגורי חוגג עם החברים את השני של חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ישראל זגורי חוגג עם החברים את השני של חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-71 ליאור רפאלוב יצא ודקל קינן נכנס לשחק. בדקה ה-74 רפי דהאן פינה את מקומו לטובת כפיר דר. כעבור 2 דק' טשיירה ראה כרטיס צהוב בעקבות עבירה על באשירו. בדקה ה-79 גם אייל גולסה הוצהב בעקבות תיקול חריף על חוטבה.

אייל משומר. פתח כמגן ימני והוסט לאגף שמאל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל משומר. פתח כמגן ימני והוסט לאגף שמאל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-87 איימן אבו סאלח החליף את תומר בן חיים. בדקה ה-90 אלי מחפוד העיר לשופט זיו אדלר והורחק ליציע. בעקבות בתוך תוספת הזמן אייל שטרכמן החליף את דבאלשווילי.

מכבי חיפה: אמיר אדרי, אייל משומר, ג'ורג' טשיירה, שי מימון, עלי עותמאן (טאלב טוואטחה, 46'), ג'ון קולמה, בירם כיאל (טיאגו דוטרה, 59'), ליאור רפאלוב (דקל קינן, 71'), מוחמד גדיר (ישראל זגורי, 53'), אייל גולסה ו-ולדימיר דבאלשווילי (אייל שטרכמן, 91').

הפועל פ"ת: אוסטין אג'ידה, גל כהן, אודי חנון, עמנואל מתיאס, עיאד חוטבה, תומר בן חיים (איימן אבו סאלח, 87'), אוסמן באשירו, דור הלוי (ארמון בן נעים, 53'), ג'ונתן אסוס, רפי דהאן (כפיר דר, 74') ורוואז גוצ'ירדזה.