אלי טביב. חושב כבר על המאמן הבא (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב. חושב כבר על המאמן הבא (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בהפועל ת"א בעיקר מחייכים היום (שלישי), אחרי הניצחון הגדול והמתוק 0:2 על מכבי חיפה בקרית אליעזר. הדאבליסטית הגאה הוכיחה הרבה אופי וגם בפיגור של 10 שחקנים הזכירה לכולם מי היא האלופה של ליגת העל.

אלי טביב, מבעלי האדומים, העניק ראיון בלעדי ל-103FM בשיתוף ONE, בו שבר שתיקה אחרי תקופה ארוכה ודיבר בין היתר על מצב הקבוצה, הקיץ הקרוב, היורש הראוי לאלי גוטמן, ליגת האלופות, וינסנט אניימה ועוד הרבה דברים נוספים.

אחרי כל הסערה שהיתה סביבך וסביב משפחת הראל, הכל רגוע?
"אני עובד ויש תוצאות. אני קודם כל מסתכל על טובת הקבוצה שלי. בבוא הזמן אומר מה שיש לי להגיד. עד עכשיו הייתי בשקט כי אני רוצה את טובת הקבוצה שלי ולא רציתי להפריע. ישנם הרבה דברים שמפריעים לי אך אני שומר אותם בבטן, הדבר הכי חשוב זו ההצלחה של הפועל ת"א".

בקיץ אתה תקבל החלטות?
"יכול להיות שכבר לפני הקיץ אקבל כאלה. עשיתי הכל כדי להביא את טוטו תמוז והצלחתי להביא אותו למרות שהיו אנשים שלא כל כך רצו, אבל אני החלטתי שכך יהיה וזה באמת קרה".

אתה מבסוט מאיך שהפועל נראית בליגת האלופות ומהאווירה בקבוצה?
"פעם ראשונה שהפועל מגיעה לשלב כזה. אני מבין את היכולת שאנחנו מציגים כי קשה לשחק נגד קבוצות גדולות עם תקציבים עצומים לעומת התקציב שלנו. השחקנים הבינו שהשד לא נורא כל כך. ראול וכל השאר בני אדם כמו כולנו, אני מאמין שבמשחקים שנותרו נהיה טובים יותר. בעזרת השם נגיע בשנה הבאה שוב לצ'מפיונס ואני מקווה שיהיה להם יותר ביטחון ואז אולי אפשר לעלות שלב".

"האווירה בקבוצה מצויינת, כולם בשביל כולם. טוטו תמוז פורח אצלנו, בן סהר נכנס לאט לאט לכושר טוב יותר. תמיד אמרתי לאלי גוטמן שאני רוצה כדורגל יפה עם שני חלוצים. במהלך המשחק נגד חיפה אמרתי לגבי קצרה אחרי ההרחקה שאם גוטמן יוציא את טועמה ולא את סהר או תמוז, אנחנו ננצח את המשחק ובאמת כך היה".

אתה חושב שזה בסדר שנשיאים מתערבים מבחינה מקצועית בקבוצותיהם?
"כן, זה בסדר שנשיאים מביעים את דעתם מבחינה מקצועית. ישבתי עם חיים רביבו והוא אפילו אמר לי שיש מצבים שהבעלים קובעים את השחקנים. אף אחד לא כופה על גוטמן כלום. הוא עושה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר. אני אמרתי את דעתי לגבי ההרכב רק לגבי, המנכ"ל שלי".

גוטמן מרגיע את קצרה וטביב (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
גוטמן מרגיע את קצרה וטביב (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אם גוטמן עושה עבודה כל כך טובה, למה אתה לא מחתים אותו לשלוש שנים?
"גם אם אתה מחתים מאמן לחמש שנים ולא מסתדרים אז למה טוב החוזה הזה? אם לשנינו טוב, אפשר להמשיך ביחד גם 20 שנה".

איך אתה מקבל את זה שגוטמן לקח משרד שייחצן  אותו באירופה?
"נכון שזה נראה לא טוב, אני מסכים. אם הוא רוצה להתקדם ולהגיע לאמן באירופה, זה בסדר. אני מסתכל קדימה. עוד מספר חודשים נדע".

אלי גוטמן (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אלי גוטמן (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אם גוטמן יעזוב לאירופה, אבוקסיס הוא המועמד המוביל להחליפו?
"כן. יוסי כבר עובד הרבה זמן בתור עוזר מאמן בקבוצה. אני חושב שהוא רכש המון מגוטמן וכמובן יש לו ידע אישי. אני חושב שהוא המאמן הכי ראוי להחליף את גוטמן".

השאלה מי קובע? אתה או הראל.
"דלגו, דלגו".

גוטמן עם אבוקסיס (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גוטמן עם אבוקסיס (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

האם בעונה הבאה נראה את אלי טביב בהפועל ת"א?
"
עניתם בשבילי, דלגו, דלגו"

עכשיו שהפועל ת"א ביכולת כזו טובה, אתה עדיין בעד שיטת הקיזוז?
"כן, אני לא חושש ממנה בכלל. החליטו שכך תהיה השיטה ואני איתם. אני חושב שהשיטה נותנת יותר עניין. אין לי בעיה אם אפסיד אליפות בגללה, כי החלטתי שאני מסכים לדבר הזה, לא תשמעו אותי בוכה על זה".

יש הצעות על וינסנט אניימה?
"אני לא יודע עוד מה קורה איתו כי עדיין לא קיבלנו שום דבר רשמי".

אניימה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אניימה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE