קארל גרארטס. במו"מ מתקדם עם הפועל ת"א (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קארל גרארטס. במו"מ מתקדם עם הפועל ת"א (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: האם נמצא המחליף לערן זהבי? הפועל תל אביב נמצאת במשא ומתן מתקדם עם קשר קלאב ברוז' ונבחרת בלגיה, קארל גראטס, כך נודע הלילה (בין חמישי לשישי) ל-ONE.

גרארטס יגיע ביום שבת להתרשמות של שלושה ימים במחנה האימונים של הפועל באוסטריה ויטול חלק במשחק האימון מול האנובר ביום ראשון. אם יכולתו תתאים לביצועיו בסרטונים שראה הצוות המקצועי, הוא יקבל הצעה לחתום לשלוש שנים בשורות האדומים.

גראטס בן ה-28 מחזיק ברקורד מרשים של ארבעה שערים ב-20 הופעות במדי נבחרת בלגיה. בארבע העונות האחרונות הוא הרשית 15 פעמים ב-119 הופעות במדי מועדון הפאר הבלגי, קלאב ברוז', אליו הצטרף ליאור רפאלוב ממכבי חיפה.

ערך השוק של הקשר המרכזי עומד על כשלושה מיליון יורו והוא מחזיק בחוזה לעונה נוספת בקבוצה הבלגית. אולם בקיץ האחרון נעשו זעזועים רציניים בברוז' שסיימה בעונה שעברה במקום הרביעי - לא פחות מ-16 שחקנים חדשים צורפו וביניהם רפאלוב, כשבין השחקנים שעוזבים את המועדון נמצא גראטס.

גראטס החל את הקריירה שלו בקבוצת הנוער של גנק, אך מהר מאוד הצטרף לשורות קלאב ברוז' בה שיחק במרבית הקריירה שלו, להוציא שנת השאלה בלוקרן ושלוש עונות במדי קבוצת פאר בלגית נוספת, סטנדארד ליאז'.

קארל גרארטס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קארל גרארטס במדי נבחרת בלגיה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

עד עתה התחזקה הפועל תל אביב בשלושה שחקנים: חלוצה המוכשר של מכבי פתח תקווה, עומר דמארי, שרק אתמול נסגרה באופן סופי העברתו כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, בקשר הפועל אשקלון בעונה שעברה מחמוד עבאס ובשוער הארמני-קמרוני, אדל אפולה, שעדיין ממתין לחתימת אחד הבעלים מוני הראל על חוזהו.

אפולה אדל. ממתין לחתימת מוני הראל על חוזהו (קובי ברדה, אתר הפועל ת (צילום: מערכת ONE)
אפולה אדל. ממתין לחתימת מוני הראל על חוזהו (קובי ברדה, אתר הפועל ת&"א) | צילום: מערכת ONE

אם גראטס יצטרף, למאמן דרור קשטן יוותר מקום לשחקן זר נוסף, אותו הוא מעוניין למלא בקשר קיצוני שיכול לשחק בשני האגפים. כמו כן, הקבוצה עשויה להתחזק גם בחלוץ ישראלי נוסף אם ויקטור מרעי ישוחרר למכבי פתח תקווה או להפועל חיפה, שמעוניינות בשירותיו.