מכבי תל אביב ערכה הערב (חמישי) אימון נוסף ללא שחקני הנבחרות השונות. לאימון היום שבו השוער לירן שטראובר והמגן קלמי סבן שהחלים מהמתיחה בשריר. בשורות הצהובים יכולים להתעודד מהעובדה שהבלם הברזילאי ניבאלדו ערך לראשונה אימון עם כדור שבחצי הראשון של האימון התאמן עם הקבוצה ולאחר מכן נטש לאימון אישי בצידי המגרש.

השחקנים יזכו ליומיים של חופשה וישובו להתאמן ביום ראשון, אז גם יחלו בהכנות לקראת הדרבי שיתקיים בשבת הבאה.

סידיבה נפגע במהלך האימון בקרסול, נטש אותו וטופל על ידי הצוות הרפואי אך הוא צפוי לשוב לאימונים וכרגע לא נראה כי יש סכנה להשתתפותו בדרבי.

"יש לנו סגל שיכול להרכיב שתי קבוצות"
בלי שבעה שחקני סגל המשתייכים לנבחרות השונות, גברו הצהובים 1:6 על הפועל ראשל"צ במשחק אימון. יניב עזרן ותמיר כחלון, שהושעו מהאימונים לאחר שלא הגיעו למשחק של הקבוצה מול הפועל פ"ת והוחזרו אחרי שהתנצלו, הוכיחו שתיאבון לא חסר להם, כאשר כחלון בישל וכבש וגם עזרן כבש את אחד השערים. גם יובל אבידור, שבדרך כלל קם מהספסל במשחקי הליגה, פתח בהרכב, נראה מצויין ואף בישל את השער הראשון לאלירן עטר.

ניבאלדו. החל להתאמן עם כדור (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
ניבאלדו. החל להתאמן עם כדור (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"משחק האימון הזה הוכיח שיש לנו סגל בו אנו יכולים להרכיב שתי הקבוצות שיכולות להצליח ולהוביל את אותנו קדימה", אמר שחקן בקבוצה שהתייחס לעובדה שהרבה שחקנים שכמעט ולא זוכים לדקות משחק קיבלו אתמול את הבמה.

מי שנעדרו ביומיים האחרונים מהאימונים הם המגן, קלמי סבן והשוער לירן שטראובר. סבן סבל ממתיחה בשריר הרגל ושטראובר ממחלה. נראה כי השניים צפויים לשוב לאימונים כבר היום. השניים יהיו כשירים לדרבי בעוד כשבוע וחצי.

אל מתחם האימונים בקרית שלום הגיע אמש הרב אפללו שמזוהה עם הצהובים. אפללו שוחח עם שחקנים בקבוצה וביניהם גם עם ברק יצחקי שהגיע לצפות במשחק של חבריו אחרי שנחת מהניתוח בברצלונה.

מכבי חוגגת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
כחלון. הפגין יכולת טובה מול הפועל ראשל&"צ (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הרב אף שוחח עם מספר אוהדים וביקש מהם להעביר את מסר נגד הגזענות: "צריך לחוס על הממונים של הקבוצה שמשלמים קנסות כל הזמן על התנהגות שלא מתאימה ולא ראויה מצד האוהדים", אמר הרב.

אפללו הוסיף: "השנה מכבי החלה במהלך מסוים. בואו נראה שאנחנו רמה אחרת ונהווה דוגמא לשאר האוהדים בארץ. מכבי הביאה שחקנים חדשים שמובילים אותה לדרך חדשה. זו ההזדמנות של האוהדים להוביל גם הם את הקבוצה לדרך חדשה. לא להיגרר לקריאות הגזעניות ולאלימות שמנסים לגרור אותם אליה. תוכיחו עליונות בדיוק כמו הקבוצה". אגב, הרב שוחח גם עם המנג'ר אבי נמני ואמר לו: "בכוח האמונה שלנו נשבור את הקרח ובעזרת השם ננצח את הדרבי"

אוהדי מכבי. המכירה צפוייה להתחיל ביום ראשון  (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי. המכירה צפוייה להתחיל ביום ראשון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הקבוצה ממתינים לפתיחת מכירת הכרטיסים למשחק הדרבי. בשל הביקוש הרב ולאור העובדה כי רק 2,500 כרטיסים הוקצו לאוהדים הצהובים, המכירה תתקיים בקופות שבאצטדיון בלומפילד וצפוייה להתחיל ביום ראשון הקרוב. בהנהלת מכבי עדיין לא יודעים אם לתת עדיפות למכירת חלק מהכרטיסים למנויים הקבוצה.