אצטדיון רמת גן בגמר גביע המדינה (צילום: עודד קרני)
יארח את היורו? אצטדיו רמת גן | צילום: עודד קרני

משלחת של אופ"א הכוללת נציגים מסקוטלנד, שוייץ ויוון הגיעה אתמול (ראשון) לארץ על מנת לערוך היום סבב פגישות, לאחריהן יגבשו החלטה האם להמליץ לוועד הפועל של אופ"א לתת לישראל לארח את אליפות אירופה לנבחרות צעירות ב-2011.

המשלחת של אופ"א אמורה להפגש במהלך היום עם השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, כמו גם עם ראשי ההתאחדות לכדורגל.

במהלך הפגישה ידונו הצדדים בכל הנושאים הקשורים לאירוח מפעל אירופי שכזה ובכלל הנושאים יעלה נושא אבטחת הנבחרות, מצב המגרשים וכדומה.

ראוי להזכיר שישראל, יחד עם דנמרק הן המועמדות הסופיות לאירוח המשחקים ב-2011. בהתאחדות משוכנעים שהמשלחת תמליץ בחום על כך שישראל מועמדת ראויה לארח את המשחקים.

לפני שלושה חודשים המשלחת מאופ"א ביקרה בארץ והתרשמה לחיוב מהתנאים שהוצעו בארץ, כמו גם מהמגרשים בפ"ת ונתניה שאמורים להיבנות עד לאליפות ויעמדו בקריטריונים של אופ"א.

אגב, אצטדיון קרית-אליעזר שבחיפה לע עמד בקריטריונים בגלל שהוא לא מכיל חדרי אירוח ברמה שתספק את צרכי אופ"א. מי שליוו את המשלחת הקודמת היו מנהל איצטדיון ר"ג, אילן יבלוקובסקי, רכז אירוח וקשרי חוץ, טובי מלאך, ומנהל אגף הנבחרות, רונן הרשקו.

הנציגים מאופ"א התרשמו מהאצטדיונים רמת-גן, טדי ובלומפילד. מיותר לציין שאם אופ"א תחליט על קיום המשחקים בארץ, הנבחרת הצעירה לא תצטרך להשתתף במוקדמות ותעפיל אוטמטית למשחקים.