מנהלת הליגה. בערוץ 10 כועסים עליהם (צילום: מערכת ONE)
מנהלת הליגה. בערוץ 10 כועסים עליהם | צילום: מערכת ONE

בערוץ 10 לא  אהבו לשמוע את החלטת מנהלת הליגה לכדורסל בנוגע לסוגיית שעת המשחק בין מכבי תל אביב לאליצור אשקלון. המשחק נקבע לשעה 19:40 ולא ב-21:00, השעה המועדפת על קברניטי הערוץ, משיקולי רייטינג שכן השעה המאוחרת יותר הינה שעת שעת פריים טיים.

"להערכתנו דחיית המשחק לשעה 21:00 היתה משרתת את הציבור בצורה טובה יותר. החלטת המנהלת הביאה לכך שהמשחק לא ישודר באחד הערוצים הגדולים ולא נותר לנו אלא להצטער על כך", אמרו בערוץ.

ח"כ זבולון אורלב מסיעת 'הבית הלאומי' דרש להזיז את שעת המשחק כדי שיחל לאחר צאת השבת. אורלב ביקש לדחות את מועד תחילת המשחק בשעתיים, מ-19:00 ל-21:00. לטענתו, הזזת המשחק הייתה מאפשרת לציבור דתי רב להגיע למשחק.

במנהלת התנגדו לשידור המשחק בשעה 21:00 עקב הסכמים שיש לה עם גופים נוספים ובשל טענה כי קיום המשחק במועד מאוחר היה מקשה על בני נוער ועל אוהדים המתגוררים מחוץ לת"א  מלהגיע למשחק. לבסוף הוחלט כאמור לקיים את המשחק ב-19:40, דקות אחדות לאחר צאת השבת.

שחקני מכבי ת&"א (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי ת&"א (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

היחסים בין ערוץ 10 למנהלת רחוקים מלהיות אידיאליים. ערוץ 10 רכש את הזכויות לשידור משחקי ליגת העל בכדורסל, משדרים שזוכים לרייטינג נמוך, כאשר פרט להתמודדות בין מכבי ת"א להפועל ירושלים אף משחק לא זכה לרייטינג של מעל 5 אחוזים ולרוב נתוני המשדרים נעים בין 2 ל-4 אחוזים בשיעור צפייה. מנגד, לפני חודש ערוץ 10 לא שידר משחק ממחזור הליגה בשל הקרנת סרט על הרב איפרגן וטענה כי "אין משחק אטרקטיבי באותו מחזור".

ממנהלת הליגה נמסר: "ערוץ 10 קבע את מועד המשחק והוא התקפל בפני לחצים של גורמים דתיים בראשות ח"כ אורלב. אנו רואים חשיבות גדולה בקיום המשחק בשעה מוקדמת, כך שבני נוער מכל רחבי הארץ יכולים להגיע ולראות את המשחק. משחקי ספורט מתקיימים בארץ ביום שבת מאז קיום המדינה. עם זאת המנהלת מכבדת את השבת ואת שומרי השבת. יש להדגיש כי לא ניתן לשנות את מועד המשחק במועד כה קרוב למשחק עצמו".