סנטיאגו ברנבאו. הדשא הסלובקי יסייע (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סנטיאגו ברנבאו. הדשא הסלובקי יסייע (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מי שחושב שרק בארץ מתלוננים על מצב האצטדיונים ומשטחי הדשא, כדאי שיחשוב שנית. גם הדשא של הסנטיאגו ברנבאו, האצטדיון הביתי של מועדון הפאר ריאל מדריד, שרק לפני ארבעה חודשים אירח את גמר ליגת האלופות, נמצא כרגע במצב קטסטרופלי.

אחרי המשחק הביתי נגד אספניול, שבו ריאל אמנם ניצחה 0-3 אך לא הציגה יכולת משכנעת, התייחס ז'וז'ה מוריניו למצב המגרש תוך שימוש בסגנונו הלשוני הססגוני. "קשה לשחק בשדה של תפוחי אדמה", אמר המיוחד.

היום החלו פועלים מקומיים לעבוד על קריעת הדשא במגרש, והכוונה היא לשתול באצטדיון דשא חדש שהובא במיוחד מסלובקיה. פרק הזמן הלוקח לשתול את המשטח המיובא הוא 30 שעות, כך שעל הפועלים להזדרז, על-מנת לעמוד בלוח הזמנים הצפוף של הקבוצה, שב-3 באוקטובר תפגוש באצטדיונה הביתי את דפורטיבו לה קורוניה.

הירוק המרהיב של הסנטיאגו ברנבאו התכער בכתמים גדולים המכסים את המשטח. לפי העיתונאים בספרד, שהפכו בימים האחרונים בעל כורחם למומחי חקלאות, הסיבה לנזק טמונה בתקיפה נקודתית של שלושה זני פטריות.

מוריניו (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
מוריניו (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

הסנטיאגו ברנבאו הוקם ב-1947 כאסטדיו צ'מרטין ורק שמונה שנים אחרי כן קיבל את שמו הנוכחי מזה של נשיא המועדון דאז, לאומן קיצוני, שבזמן מלחמת האזרחים בספרד, אז הופסקה פעילות הכדורגל במדינה, נלחם לצד הפשיסטים תומכי פרנקו. ברנבאו ייסד את מפעל גביע אירופה לאלופות ושימש בתפקיד נשיא ריאל מאז תום מלחמת האזרחים ועד ליום מותו. הוא זה שאחראי על הפיכת ריאל ממועדון קטן למצליח ביותר באירופה.