אולד טראפורד. המגרש של יונייטד לא בסכנה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אולד טראפורד. יושביו יעברו למגרש החדש (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הפועל קטמון - הגרסה האנגלית. FC יונייטד, המועדון שהקימו אוהדי מנצ'סטר לאחר השתלטות הגלייזרים על קבוצתם האהובה, יקים בקרוב אצטדיון חדש.

הקבוצה החובבנית משחקת כיום בעיירה ברי הנמצאת 9 ק"מ מבולטון ובמרחק 13 ק"מ מהעיר מנצ'סטר. למשחקיה היא מושכת קהל קבוע של מעל 2000 צופים. האצטדיון החדש יכיל 5000 מושבים, ייבנה בסכום של 3.5 מיליון ליש"ט וימוקם בעיר מנצ'סטר עצמה באזור ניוטון הית', שם הוקמה הקבוצה שהיוותה את המקור ליונייטד לפני יותר מ-130 שנה.

המועדון שקם מתוך מחאה ונקרא בשמו המלא FC יונייטד אוף מנצ'סטר, פועל בליגה השביעית. האצטדיון של הקבוצה יבנה מכספי האוהדים ותרומות, כאשר עיריית מנצ'סטר תעניק את הקרקע בחינם וזאת בתמורה לכך שהאצטדיון ישמש גם לצרכים קהילתיים. המועדון קיבל הבטחה כי הקרקע במקום לא תימכר ללא הסכמתו.

FC יונייטד נחשב למועדון הספורט הגדול ביותר המנוהל על ידי האוהדים, כאשר 2500 חברים שותפים בבעלותו. על כרטיס כניסה האוהדים נדרשים לשלם כפי יכולתם, כשהמינימום למחיר המנוי הוא 90 ליש"ט. בממוצע משלם כל אוהד בין 140 ל-160 ליש"ט למנוי תמורת הזכות לראות את הקבוצה שלו, כאשר הדגש שהקבוצה היא באמת שלו.

אוהדי היונייטד מוחים נגד הבעלים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי היונייטד מוחים נגד הבעלים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מתוך מחזור שנתי של חצי מיליון ליש"ט, רק 20 אחוז הולך על תשלומים לצוות המקצועי ולשחקנים וזאת לעומת ממוצע של 67 אחוז בקבוצות הפרמייר ליג, נתון המלמד על ההתנהלות הפיננסית הבעייתית של המועדונים הבכירים באנגליה. FC יונייטד מסמלת רצון לכדורגל שונה, לא רק רצון לבניית איצטדיון, אלא ניסיון לייצג פנים שונות של תעשיית הכדורגל.