חואן אנטוניו קורבלאן, ריאל מדריד (צילום: Juan Manetti, GettyImages IL)
נשיא ריאל מדריד רמון קלדרון עם חואן אנטוניו קורבלאן (משמאל) | צילום: Juan Manetti, GettyImages IL

משחקה של מכבי תל אביב מול ריאל מדריד הולך ומתקרב אך מסקרן לא פחות הוא המשחק המקדים בין ותיקי מכבי לוותיקי מדריד שייערך הערב (חמישי) ב-18:30 בהיכל נוקיה. רמת העניין במשחק הזה רק הולכת וגוברת משהצטרפו לוותיקים גם דורון שפר, עודד קטש ונדב הנפלד אשר יחברו למיקי ברקוביץ', מוטי ארואסטי, דורון ג'מצ'י ועוד רבים וטובים.

מי לא היה רוצה לראות שוב על אותו פרקט את קטש ושפר? או את ברקוביץ' וארואסטי? ובכן, כל זה יקרה מול הוותיקים של ריאל ובראשם הכוכב הגדול חואן אנטוניו קורבלאן, שכבר כשחקן פעיל זכה למחיאות כפיים סוערות מיושבי ההיכל.

"לבוא לישראל בשבילי זה כמו להגיע הביתה", סיפר קורבלאן ל-ONE "הייתי המון פעמים ויש לי בזיכרון רגעים מאוד יפים נגד מכבי כשחקן כדורסל, יש לי זיכרונות מאוד נעימים מהמדינה בכלל ומהקבוצה. גם בשביל הפרטנרים שלי וגם עבורי זה כבוד גדול להגיע".

קורבלאן מתרגש לראות את חבריו: "זה מאוד מרגש, כולנו התבגרנו ביחד, ההתלהבות שלנו לכדורסל נבנתה יחד. מיקי ומוטי וכולם היו בעיה בשבילנו. שיחקנו יחד ולכן לא רק המאמן אלא גם מוטי ואולסי ולו סילבר היו חברים מאוד מאוד טובים שלי".

"רלף תרם המון לכדורסל האירופאי"
המשחק יתקיים לזכרו של רלף קליין ז"ל ועבור הספרדים זה כבוד גדול להנציח את זכרו: "אני מרגיש שזה כבוד גדול לבוא לזכרו של רלף קליין", אמר קובלאן, "אני חושב שכל הכדורסל האירופאי חייב הרבה לעבודה של רלף קליין. הוא תרם המון לכדורסל האירופאי בכלל וכמובן לכדורסל הישראלי ולמכבי אנחנו חייבם להיות שם וזה תענוג לבוא למשחק לזכרו של רלף קליין".

על המשחק בין הקבוצות העכשוויות של מכבי וריאל אמר: "כמובן שמכבי וריאל מדריד שתיהן רוצות לקחת מקום בשלב הבא של היורוליג. אני מאמין שאחת משתי הקבוצות יכולות לעלות ביחד עם ברצלונה.

דורון ג'מצ'י מעניק לרלף קליין תיק בצבעי דגל הגאווה (צילום: עודד קרני)
דורון ג'מצ'י עם רלף קליין ז"ל באירוע לכבודו | צילום: עודד קרני

"לדעתי במשחק הפעם מכבי עדיפה כי היא משחקת בתל אביב, אבל זה משחק קשה מאוד. ריאל מדריד יכולה להיות במומנטום טוב, זו אמנם לא הקבוצה הגדולה של שנות ה-70 וה-80 אבל יכולים להפתיע".

בשנה שעברה ביקרו ותיקי מכבי בטולדו למשחק ראווה נגד ותיקי ריאל, אז ניצחו הצהובים, כשנשאל האם הוא מספיק בכושר כדי לנצח את ותיקי מכבי אמר קורבלאן: "זה לא באמת חשוב, אני כמובן אוהב מאוד לנצח, אבל בשבילנו זה מסיבה גדולה ואירוע חברתי.

"לנצח או לא זה לא השאלה. זה תענוג גדול לראות את החברים וזה יהיה נחמד מאוד ומרגש להרגיש שוב איך זה לשחק מול קהל כל כך כגדול. הברכיים שלי לא מה שהיו אבל כמובן שננסה לנצח ולנקום את ההפסד הקודם. יהיה נחמד מאוד".