ג'ורדי ברתמאו (צילום: mako)
מכבי, ברוכה הבאה לבית המוות של ג'ורדי ברתמאו | צילום: mako

בהגרלת שלב הבתים של עונת 2009/10 שנערכה היום (רביעי) בברצלונה נקבע כי אלופת המדינה, מכבי ת"א, תתמודד בבית 3 יחד עם צסק"א מוסקבה, טאו ויטוריה, רומא, אולימפיה לובליאנה ויריבה שתעלה מסיבוב המוקדמות.

מכבי תל-אביב מגיעה להגרלה הפעם מעמדה שלא כל כך מוכרת לה, הדרג השלישי אליו היא משתייכת כרגע בעקבות הישגיה הדלים בעונה שעברה. כזכור, אשתקד סיימו הצהובים את העונה האירופית מוקדם מן הצפוי לאחר שהודחו כבר בשלב הטופ 16.

מכבי נמצאת באותה קבוצת איכות יחד עם מלאגה, מילאנו וציבונה זאגרב, ולפיכך אלה הן קבוצות שאינן יכולות להיות מוגרלות לבית אחד עם הצהובים.

דרג א' כולל את פנאתינאיקוס, צסק"א מוסקבה, ברצלונה ואולימפיאקוס ובמלים אחרות: ארבע הקבוצות שהגיעו לפיינל-פור בעונה שעברה. כל אחת מהקבוצות מסוכנות, אולם נראה שעדיף למכבי לא לפגוש את אלופות יוון וספרד בשלב כה מוקדם.

מהדרג השני מכבי יכולה לפגוש את האקס ליאור אליהו, שחתם בקיץ ל-3 שנים בטאו ויטוריה. מנגד, מכבי צריכה לקוות שלא לקבל את ריאל מדריד של אטורה מסינה, ששואפת להגיע לפיינל-פור.

דרג ד' כולל את פנרבחצ'ה-אולקר, פרוקום סופוט, וירטוס רומא ואפס פילזן, כאשר כאן המטרה היא לא להגיע למפגש עם אפס פילזן, בה משחק אקס הצהובים, טרנס מוריס.

24 הקבוצות יוגרלו לארבעה בתים בני שש קבוצות כל אחד. ארבע הראשונות מכל בית, בתום עשרה משחקים, יעלו לשלב הטופ 16 ויוגרלו מחדש. שתי הראשונות בכל בית בן ארבע קבוצות ילכו למשחקי הצלבה בשיטת הטוב מחמישה. ארבע המנצחות בסדרות יופיעו בפיינל פור. עד כאן הדברים זהים למתכונת של העונה שעברה.