(עודד קרני)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
קטש, רוצה להבטיח את הפסגה (עודד קרני)
קטש, רוצה להבטיח את הפסגה (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

הפועל ירושלים יכולה להבטיח הערב (רביעי, 21:00, ישיר ב-5PLUS) את ראשות בית ב' בליגת האלופות של פיב"א, כשתארח את בורגוס הספרדית. ניצחון - והאדומים יסיימו את שלב הבתים במקום הראשון בלי קשר לתוצאה במחזור הסיום בשבוע הבא באנטוורפן. לפני השריקה, בבירה מתכננים טקס לזכרו של קובי בראיינט, כשגם מחוות 8/24, שנערכה כמעט בכל העולם, תתקיים.

למעשה, עוד לפני המשחק הערב, כל מה שירושלים צריכה כדי לזכות במפעל הוא לעשות מה שהיא עשתה עד עכשיו: לשמור על הבית. ניצחון הערב יבטיח ביתיות לאורך כל הפלייאוף, והעפלה מהפלייאוף פירושה אירוח הפיינל פור בארנה. אבל עוד לפני כן, בבירה לא רוצים לחשוב רחוק מדי ולעשות את העבודה נגד בורגוס. מבחינה מקצועית, ג'ייקובן בראון עבר זריקת PRP בברך וצפוי לשחק.

באימון המסכם אמש, שיחת היום הייתה סביב טרגדיית קובי בראיינט. "אני חייב להודות שאני הייתי בצד של מייקל ג'ורדן בוויכוחים", גילה המאמן עודד קטש. "אבל עם השנים אף אחד לא האמין שקובי יגיע לרמת דומיננטיות כזאת. הייתה לו כריזמה מיוחדת ורצון אדיר להצליח, בהחלט אחד הגדולים ביותר וזה הלם גדול עבור כל עולם הכדורסל. תמיד השוו אותו למייקל ואחרים היו יכולים לקרוס תחת הלחץ. גם אצלנו בחדר ההלבשה היה הלם גדול, יש פה שחקנים שגדלו עליו. ההשפעה שלו הייתה עצומה ובזכותו הרבה מאד שחקנים בחרו בענף".

לוקט, השחקנים יעלו עם סרט שחור לזכר אימו (FIBA)
לוקט, השחקנים יעלו עם סרט שחור לזכר אימו (FIBA) | צילום: ספורט 5

ג'יימס פלדין סיפר על זיכרונותיו מקובי: "אני עדיין לא מאמין והלוואי שזה לא היה נכון. גדלתי עליו, על מייקל ועל אלן אייברסון. בעונות האחרונות נעלתי את הנעליים שלו וזה הביא לי הרבה מזל. התחושות קשות, אלה ימים קשים לכדורסל בכל העולם. נצרב לי בזיכרון המשחק האחרון שלו, הרגעים המיוחדים בקריירה שלו, זה כואב".

על המשחק הערב אמר קטש: "זה המשחק הכי חשוב עד כה ויהיו בהמשך עוד כאלה. בורגוס היא הקבוצה הכי איכותית בבית, הפסדנו להם שם וגם הם רוצים את המקום הראשון ונצטרך להיות בשיאנו. זו קבוצה מאד קבוצתית, אין שחקן אחד בולט. אנחנו דרוכים ורוצים לחזור לנצח בלי קשר לגביע שבאופק. יש לנו את הכלים לשמור טוב, רק צריך להביא את זה, באנרגיות ובמוכנות".

פלדין הוסיף: "בורגוס קבוצה קשוחה וקשה, יש הרבה על הכף במשחק הזה ואנחנו יודעים בדיוק מה המשמעות. הם ניצחו אותנו בספרד ואנחנו רוצים לנקום. יש להם הרבה שחקנים מסוכנים וכל משחק מישהו אחר מוביל אותם, יש להם הרבה כלים ויש לנו הרבה עבודה".

בעניין אחר, במועדון הוציאו הודעה לגבי מותה של ג'ודי לוקט, אימו של טרנט. "הפועל ירושלים משתתפת באבלה של משפחת לוקט על פטירת האם ג'ודי. טרנט טס לארצות הברית כדי להיות לצידה בחודשיה האחרונים. במשחק הערב יעלו השחקנים עם סרט שחור לזכרה". עדיין לא ידוע אם ומתי לוקט יחזור לקבוצה.