שאק במדיו החדשים. משעמם לא יהיה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שאק במדיו החדשים. משעמם לא יהיה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

עוד 28 ימים נותרו לפתיחתה של עוד עונה רוויית ציפיות ב-NBA ורוב העיניים בארה"ב נשואות לאוהיו, שם יחברו לברון ג'יימס ושאקיל אוניל בניסיון להביא תואר אליפות ראשון לקאבס.

קרוב ל-150 אנשי תקשורת התקבצו הלילה במתקן האימונים המפואר של קליבלנד וחזו בשואו של שאק ולברון במהלך ה"מדיה דיי" המסורתי. "עם שני אלה בחדר ההלבשה, אני בטוח שיהיה לנו כיף גדול", אמר מו וויליאמס. "שאק רץ בחדר ההלבשה ומתלונן שהמכנסיים שלו קטנים מדי ולאחר מכן מושך אותם כלפי מעלה - זה רק היום הראשון, היום הראשון לטירוף".

הציוות החדש בין השניים גורר באופן טבעי השוואות לשיתוף הפעולה של שאק עם קובי בראיינט ולאחר מכן עם דוויין ווייד, שניהם הסתיימו עם תואר האליפות, תענוג שאותו קינג ג'יימס לא זכה לחוות עדיין.

"הוא היה מעט יותר אתלטי בלוס אנג'לס", השיב לברון כשנשאל על ההבדל בין שאק הנוכחי לזה שהביא אליפות ללייקרס. "עכשיו הוא שחקן יותר טוב מאז. ככל שאתה משחק יותר אתה הופך לטוב יותר והבנת המשחק שלך גדלה. שאק היה ונותר דומיננטי וזה לא משנה אם השנה היא 1994 או 2009".

לברון ג´יימס. לאיפה הוא יילך? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
לברון גיימס: "שאק פחות אתלטי אך יותר חכם" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

שאק עצמו הבהיר כי הגיע לקליבלנד על תקן כינור שני לג'יימס: "אני בן 37 וזה לא הזמן שלי יותר. היה לי את הזמן שלי ועשיתי את מה שעשיתי. כעת זה לא יהיה יעיל עבורי אם אקח 30 זריקות במשחק כשיש לי אחד כמו לברון בקבוצה. נשיג עבורו את הכדור וניתן לו לעשות את מה שהוא יודע. ברגע שהכדורים ינחתו בכיוון שלי, אעשה את העבודה שלי".

קווין גארנט: "אני משחק ללא כאב"
רבים יסכימו כי הרגע שהכריע את זהות האלופה אשתקד היה פציעתו של קווין גארנט. הביג-טיקט, שלא עמד לרשותה של בוסטון במהלך הפלייאוף, עבר ניתוח בברך ולאחר שבילה את חופשת הקיץ בלאס ווגאס, שב בתחילת החודש לאימונים ונראה כשיר לחזור לעניינים.

קווין גארנט: "אני בריא בכמעט 100 אחוזים" (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קווין גארנט: "אני בריא בכמעט 100 אחוזים" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

"הפציעה שלי היתה די חמורה, אבל כרגע היא נמצאת מאחוריי. אני בריא בכמעט 100 אחוזים", אמר גארנט במדיה דיי, "הדבר המעודד ביותר הוא שאני משחק ללא כאב וזה משהו שלא חוויתי מזה זמן רב".

על חברו החדש לקבוצה, ראשיד וואלאס, הוסיף גארנט: "מהפעמים שהזדמן לנו לשחק ביחד רואים מיד שלשנינו יש את אותו קו מחשבה, אנחנו אפילו לא צריכים לדבר אחד עם השני. יותר מהכל, זה מוזר לראות אותו כאן, לובש ירוק".