אידסון ופרקינס. מאזן 1:9 בשלב הבתים (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אידסון ופרקינס בסיום המשחק במוסקבה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

מכבי תל אביב רשמה אמש (חמישי) את אחד הניצחונות המרשימים ביותר שלה לעונת 2010/2011 לאחר שניצחה את חימקי מוסקבה הרוסית 76:78 עם שלשה מנצחת של דייויד בלו בשניות הסיום.

הצהובים פתחו מצוין את המשחק והצליחו במהלך המחצית הראשונה לברוח לרוסים. את הרבע השלישי פתחה מכבי בצליעה, כמעט בנוהל קבוע, וגם בשניות הסיום של המשחק לא היה ברור האם תצליח הקבוצה להשלים ניצחון חוץ שני ולשוב לישראל מרוצה ומסופקת.

בדיוק בנקודות המשבר כאשר התקשתה הקבוצה לפתח את משחק ההתקפה שלה, היה זה דורון פרקינס שהציל את המצב ואף הזין את בלו בכדור מצוין שעליו נחקק בסופו של דבר גם הניצחון. הקבוצה תשוב ארצה בשעות הצהריים וכבר בשבת תחל את אימוניה לקראת משחק הליגה מול הפועל חולון ביום שני הקרוב.

השחקן המצטיין של הצהובים, גיא פניני, סיפר ל-ONE על התחושות לאחר המשחק ואף החמיא ליתר חבריו על המשחק הקבוצתי וההקרבה שהציגו מול הרוסים: "השקענו מאמץ גדול מאוד במשחק הזה, נתנו את הלב ויצאנו עם ניצחון חשוב ואני חושב שאחרי משחק כזה שהצגנו הוא פשוט הגיע לנו ואין פה צל של ספק. אנחנו משחקים ביחד כקבוצה ואני מאמין שכולם רואים כמה כימיה טובה יש בנינו וכמה כיף לנו לשחק ביחד, כל אחד מהשחקנים תורם את שלו ויש אווירה של ביחד, לשם בדיוק כיוונו".

בלו. קלע את סל הניצחון הדרמטי (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
בלו. קלע את סל הניצחון הדרמטי (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

גם במשחק, כמו בכל משחקיה של מכבי העונה, ניכר כי ההגנה הקבוצתית היא זו שניצחה עבורה את המשחק, פניני יודע שחשוב לשמר את אותה יכולת אך לא מתעלם מהעובדה כי גם ביכולת הנוכחית צריכה הקבוצה להמשיך ולעבוד על חיזוק משחק ההתקפה: "אנחנו עובדים קשה מאוד באימונים, כבר מפתיחת העונה, ואנחנו לא מתביישים להגיד שאנחנו שמים לעצמנו למטרה את כל מה שקשור למשחק ההגנה שלנו, אנחנו שמים על זה דגש רב ובינתיים זה הולך לנו לא רע בכלל".

הפורוורד הישראלי יודע כי למרות שרשמה מכבי נקודת זכות חשובה מאוד במאבקים בבית 1 עליה להביט לעבר המשך הדרך ולשמור על אופטימיות זהירה: "עם כל האושר שמגיע אחרי שני ניצחונות חוץ רצופים ביורוליג לאחר שניצחנו בשבוע שעבר את פרטיזן וכעת את חימקי אנחנו צריכים להרגע ולהשאר עם הרגליים על הקרקע כי הדרך שלנו עוד ארוכה וההמשך יהיה לא פחות קשה, אם לא יותר".

סברסנקו ושחורציאניטיס. אידסון: &"לכולם בקבוצה חלק בניצחון&" (Getty (צילום: מערכת ONE)
סברסנקו ושחורציאניטיס. אידסון: &"לכולם בקבוצה חלק בניצחון&" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

מלבד פניני מי שעוד הציג משחק מצויין הוא צ'אק אידסון, שלשם שינוי גם עלה לראשונה העונה בחמישייה של בלאט והיה חלק בלתי נפרד מהניצחון החשוב. הגארד דאג להחמיא בעיקר לבלו על השלשה הנהדרת: "בלו קלע שלשה פשוט אדירה, אין מילים לתאר אותה, אבל בסופו של דבר כולם תרמו לניצחון החשוב הזה עם לא מעט מהלכים אמיצים, פרקינס ברבע האחרון היה סוג של אחוז דיבוק והרבה זמן שלא ראיתי טירוף שכזה להשיג כל כדור, הוא היה ראשון לכל כדור ומגיע לו כל הכבוד על כך".