יכולים בלעדיו? דוראנט (צילום: Ezra Shaw/Getty Images)
יכולים בלעדיו? דוראנט (צילום: Ezra Shaw/Getty Images) | צילום: ספורט 5

גולדן סטייט ספגה אתמול (בין רביעי לחמישי) מהלומה רצינית בניסיון שלה לזכות באליפות שלישית ברציפות ורביעית בחמש שנים, כאשר קווין דוראנט נפגע בשריר הירך האחורי במהלך הרבע השלישי של משחק 5 מול יוסטון ודידה לחדרי ההלבשה.

הווריירס אומנם ניצחו את המשחק 99:104 בזכות התעלות של סטף קרי במאני טיים, אבל למרות שהם ביתרון 2:3, נראה שיהיה להם קשה מאוד בהמשך הפלייאוף אם KD, השחקן הטוב ביותר בקבוצה בתקופה האחרונה וה-MVP של שני הגמרים האחרונים, לא יהיה כשיר. בינתיים לפחות, באוקלנד שומרים על אופטימיות זהירה.

אחרי שנשמו לרווחה כאשר התברר שלא מדובר בקרע בגיד האכילס, הווריירס מקווים כעת שדוראנט יוכל לשוב לגמר המערב, אם גולדן סטייט אכן תצליח להשיג עוד ניצחון ולהגיע לשם: "אני חושב שקיבלנו חדשות טובות", אמר קר בערב חמישי, לאחר שהקבוצה נחתה ביוסטון לקראת משחק 6 שייערך בין שישי לשבת (4:00). "הוא כבר התמודד עם מתיחות כאלה בעבר והגיב היטב. ברור שאנחנו מאוכזבים מכך שהוא לא יוכל לשחק שוב בסדרה הנוכחית, אבל אם נצליח לעלות, נראה שהוא יחזור בעתיד הקרוב". דוראנט עבר בדיקת MRI ואחריה הוחלט שהוא ייבדק שוב בעוד כשבוע.

ב-11 משחקים בפלייאוף הנוכחי דוראנט קולע 34.2 נקודות בממוצע לערב ועומד כרגע על למעלה מ-50 אחוז מהשדה, למעלה מ-40 אחוז לשלוש ולמעלה מ-90 אחוז מהקו.

*** בבוסטון, שהודחה מול מילווקי בבושת פנים עם תבוסה 116:91 במשחק 5 וארבעה הפסדים רצופים, מתחילים להתמודד עם הכישלון העצום ומרקוס סמארט ניסה להגן על כוכב הקבוצה קיירי אירווינג. כאשר הגארד, שפספס את רוב ריצת הפלייאוף של הסלטיקס בגלל פציעה וחזר רק לשני המשחקים האחרונים, נשאל האם בעיות המנהיגות של קיירי הובילו לחוסר כימיה בקבוצה, הוא ענה: "זה בולשיט. פשוט בולשיט. אף אחד בקבוצה הזו לא יודע מה קיירי עבר. כנראה שאין הרבה אנשים בעולם שיודעים מה הוא עבר. זה כאב גם לו, מאוד".

סמארט הוסיף: "הוא נזרק לסיאטוציה בה זה היה ביזנס לפני חברים. הוא בא לקבוצה שכבר התחילה לעשות משהו לפני וחשב איך הוא יוכל להשתלב מבלי להפריע להתקדמות וזה אומר הרבה עליו. אנחנו מדברים פה על קיירי אירווינג והוא בא ואמר שהוא חושש להפריע לנו. לקחנו אותו אלינו בשתי ידיים וניסינו להבין את המצב שלו, אבל זה אף פעם לא באמת היה מושלם כי אנחנו לא בנעליים שלו. אבל להגיד שכישורי המנהיגות שלו הרגו אותנו זה פשוט בולשיט".