נושמים לרווחה (צילום: Streeter Lecka/Getty Images) (צילום: ספורט 5)
נושמים לרווחה (צילום: Streeter Lecka/Getty Images) | צילום: ספורט 5

עולם הכדורסל עצר את נשימתו בליל אמש (בין רביעי לחמישי) כאשר 36 שניות בלבד מפתיחת המשחק הגדול בין דיוק לצפון קרוליינה, הנעל של כוכב דיוק והשחקן שצפוי להיבחר ראשון בדראפט הקרוב, זאיון וויליאמסון, נקרעה והוא נפגע בברכו ונאלץ לנטוש את ההתמודדות.

הלילה הגיעו הבשורות המרגיעות והפציעה של וויליאמסון, שאובחנה מיד כנקע בברך, הוגדרה כ"דרג 1" ואיננה חמורה, כך הודיעה המכללה. וויליאמסון מוגדר כ"מיום ליום" ויחזור למגרשים בקרוב, כאשר ההחלמה שלו "מתקדמת כמצופה" על פי ההודעה הרשמית.

בינתיים, הרוחות מסביב עדיין סוערות. הנעל שנקרעה הייתה מדגם PG 2.5, הנעל הנושאת את שמו של פול ג'ורג' וכוכב אוקלהומה סיטי פנה לנייקי ושאל מה השתבש. "ראשית, אני רוצה לאחל לזאיון החלמה מהירה. אני לא ממש יודע מה קרה לנעל או איך זה קרה. שוחחתי עם נייקי ושאלתי אותם. הנעליים שלי היו הצלחה לאורך השנים, גם בקולג'ים וגם ב-NBA ואני מתגאה בכך". ג'ורג' אף סיפר ששוחח עם מייק ששבסקי, מאמן דיוק והתעניין בשלומו של וויליאמסון.

 

מאז הפציעה נשמעים קולות רבים שטוענים שוויליאמסון לא צריך לחזור לשחק במדי דיוק ועליו לשמור על עצמו עד לדראפט, בשל ההשכלות הכלכליות העצומות שיכולות להיות לפציעה. על פי "USA טודיי", בתזמון די מושלם הגישה ה-NBA הצעה רשמית לשנות את הגיל המינימלי לכניסה לדראפט מ-19 ל-18, מה שיאפשר לשחקנים לחזור להיבחר היישר מהתיכון.

דמרקוס קאזינס, שהעביר את העונה היחידה שלו בקולג' בקנטאקי ונבחר חמישי ב-2010, תקף: "בהתחשב במה שאני יודע עכשיו, הקולג' זה בולשיט. כדורסל בקולג' וה-NCAA זה בולשיט. העצה שלי לזאיון היא שיעשה מה שהכי טוב לו ולמשפחה שלו. הקולג' לא תורם לו שום דבר בנקודת הזמן הזו. לכולם ברור שהוא הבחירה מספר 1, הוא הוכיח את הכישרון שלו וצריך להתחיל להתכונן לשלב הבא. ברור שכשהייתי בגילו נהניתי מהרגע ומהחוויה, אבל יש כל כך הרבה סיכונים עד שאתה מגיע לשיא, שזה ה-NBA".