רותבארט וחבריו יקבלו משכורות (צילום: ספורט 5)
רותבארט וחבריו יקבלו משכורות | צילום: ספורט 5

לאחר שלושה חודשים קשים בקריית גת, בהם לא שולמו משכורות לאנשי הקבוצה, מסתמן פתרון. על פי סיכום בין ראש העירייה לבקרה התקציבית של איגוד הכדורסל, ביום ראשון, יועבר לבקרה תשלום ראשון בסכום של 400 אלף ש״ח על חשבון הערבות שהעמידה העירייה לטובת הקבוצה

זאת ועוד, העירייה התחייבה להעביר 2 תשלומים נוספים בסך 250 אלף שקל, כל אחד בחודשים מאי ויוני הקרובים. עם העברת 2 התשלומים הנוספים, תכוסה ערבות העירייה במאת האחוזים.

אמש במסיבת עיתונאים של הליגה הלאומית לכדורסל, הבהיר יו"ר מנהלת הליגה, עוגן יוחננוב, כי המנהלת תפעל בכל הכלים שעומדים לראשותה על מנת לפתור סוגיה זו ולראיה, נראה שפתרון כולל נמצא באופק הקרוב. ״אני מודה לראש העיר קריית גת, אבירם דהרי, לבקרה התקציבית ולהנהלת הקבוצה שחרף זאת שההסכם לא משלם את שכרם במיידי, ממשיכים לפעול במלוא המרץ על מנת לסיים את העונה בצורה הטובה והמקצועית ביותר", אמר יוחננוב.

״במידה וכלל הצדדים יעמדו בהסכם והכסף יעבור לקופת הבקרה עד יום ראשון, נופיע לפלייאוף״, הכריז קפטן קרית גת, רוברט רותבארט. כפיר סוויסה, מנכ״ל קרית גת, הוסיף: ״טרם עודכנתי בנושא ע״י מי מגורמי העירייה. במידה וסכומים אלו יועברו לפי הסיכום, הבעיה העיקרית שתצטרך לקבל מענה מיידי היא שכרם של אנשי הצוות, ותשלום בעבור הדירות והרכבים. בכל אופן זו התקדמות ואני מקווה שעד יום ראשון נוכל לפתור את המשבר הזה לפחות באופן חלקי ולחזור להתרכז בכדורסל לקראת משחקי הפלייאוף שבפתח".

שחקני שומרון חוגגים עם ג'מצ'י את העלייה לליגה א' (אורי ברכייה) (צילום: ספורט 5)
שחקני שומרון חוגגים עם ג'מצ'י את העלייה לליגה א' (אורי ברכייה) | צילום: ספורט 5
בתוך כך, אליצור שומרון הפעילה לליגה א', לאחר שגברה 64:72 על מכבי רמת גן וקטפה את  גביע האיגוד. בין הנוכחים במשחק היו גם דורון ג'מצי, ידיד קבוצת הכדורסל של השומרון ואוהדים רבים שהגיעו למרכז הספורט בכפר תפוח.