ג´ף רוזן. מעמד מיוחד (אסף אבולעפיה) (צילום: מערכת ONE)
ג´ף רוזן. מעמד מיוחד (אסף אבולעפיה) | צילום: מערכת ONE

מכבי חיפה הצליחה לדחות את המפגש הכפול נגד ראסינג פאריז, במסגרת מוקדמות גביע האתגר האירופי, הנחשב לשלישי בחשיבותו ביבשת. קבוצתו של אלעד חסין תשחק את המשחק הראשון בחוץ, ב-28 לספטמבר, כאשר הגומלין ייערך כשבועיים לאחר מכן, ב-13 לאוקטובר באולם בנשר.

הסיבה לדחיית המפגש הכפול מול הצרפתים נעוצה בכך שחיפה תשחק ב-3 לאוקטובר בארה"ב מול הניו ג'רזי נטס. "ה-NBA היו מאוד אדיבים ומזמינים. דיברנו עם טורונטו רפטורס, מיאמי היט וגם עם אורלנדו מג'יק, כשהנטס היו בעצם הקבוצה היחידה שהתאפשר לה לשחק נגדנו. ניצלנו זאת ושני הצדדים הסכימו למשחק" סיפר הבעלים היהודי-אמריקני של חיפה ג'ף רוזן.

הבעלים אף גילה פרט נוסף: "אני אוהד של ניו ג'רזי ויליד ניו ג'רזי, כך שזה מאוד מיוחד בשבילי אישית להביא קבוצה ישראלית לארה"ב כדי לשחק נגד 'הנטס שלי' וזה מאוד מרגש. מכבי ת"א הייתה הקבוצה הישראלית היחידה ששיחקה בשנים האחרונות בארה"ב נגד קבוצות NBA ואנחנו מאוד גאים בכך שאנחנו מייצגים את הליגה הישראלית ומראים שיש גם עוד קבוצות איכותיות מלבד מכבי ת"א. אני מעריך שבעתיד נשחק נגד קבוצות נוספות מהליגה הטובה בעולם".

אלעד חסין, שהיה בשנתיים האחרונות עוזרו של אבי אשכנזי בקבוצה והקיץ קודם לעמדת המאמן הראשי, הוסיף לדבריו של רוזן: "זאת הולכת להיות חוויה נהדרת גם לשחקנים וגם למאמנים. זה חלק מההכנה שלנו לעונה ולא החלק המרכזי שלה. אנחנו הולכים לעבוד על דברים שאנחנו רוצים לשפר לקראת העונה ואם אפשר לשלב בין תחרות לכיף אז כמובן שזה טוב ומבורך".

אלעד חסין. השחקנים קיבלו את הרכבים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלעד חסין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בחיפה ממשיכים לעבוד על חיזוק הסגל לעונה הקרובה כאשר לאחר החתמתם של הגארדים סילביין לאנדסברג, דריק לואו ופרנק רובינסון, עומלים בכרמל על צירוף סנטר זר ברמה גבוהה, כאשר מועמד מרכזי לתפקיד הוא כוכבה של ברק נתניה בעונה החולפת מרקו קילינגסוורת', שכבר היה בדרכו לבאמברג הגרמנית, אך בינתיים השהה את המעבר ועדיין נחשב שחקן חופשי.