(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
קטש. ישראל לא הפסידה לרומניה מאז 1969 (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
קטש. ישראל לא הפסידה לרומניה מאז 1969 (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

נבחרת ישראל רוצה לסיים את חלון פברואר של מוקדמות היורובאסקט עם 100% הצלחה, וכדי לעמוד במשימה היא תצטרך לנצח הערב (19:00) את רומניה בהיכל קבוצת שלמה. עבור דני אבדיה, ייתכן שמדובר במשחק האחרון שלו במדי הנבחרת לשנים הקרובות, בהנחה שאכן יתחיל את קריירת ה-NBA בקיץ הקרוב.

"אני לא ממש חושב על זה", אמר אבדיה באימון המסכם, "אני רוצה לשחק כמו דני, כמו שאני יודע. חשוב לי להשאיר טעם של ניצחון. זה לא המשחק האחרון שלי בנבחרת, בשבילי זה תמיד כבוד גדול לייצג את הנבחרת, לבוא ולהיות עם החבר'ה שכאן ולהביא את הנבחרת ליורובאסקט. הנוכחות של הסקאוטים לא מפריעה לי, זאת לא פעם ראשונה, אני אנסה לא לחשוב על זה ולהמשיך להיות מרוכז".

ובעוד אבדיה הצטרף לנבחרת אחרי שנעדר מהמשחק האחרון, תומר גינת נופה בהפתעה אמש. אחת הסיבות לניפוי היא העובדה שבר טימור הודיע שהוא רוצה להשתחרר מהסגל בשל סיבות אישיות. עם ההצטרפות של ג'ייק כהן ודני אבדיה, בסגל נותרו שבעה שחקנים גבוהים ולכן ההחלטה של קטש הייתה שלא לרשום את אחד הפורוורדים והפור נפל על גינת - מלך הסלים הישראלי של הליגה. 

על השילוב שלו ושל ג'ייק כהן בנבחרת אחרי שנעדרו מהניצחון על פולין, אמר אבדיה: "לא קשה לנו להשתלב, כולם מכירים את כולם, אנחנו משחקים אחד נגד השני ויש לנו קשרים גם מעבר למגרש. המעבר בין היורוליג לנבחרת לא פשוט מבחינת טיסות ולו"ז, אבל יש לנו פה צוות ומערכת שעושה עבודה מצוינת, עוזרים לנו להבין את התרגילים".

אוהדי הנבחרת. הכרטיסים אזלו (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אוהדי הנבחרת. הכרטיסים אזלו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

על העבודה עם עודד קטש אמר: "כיף גדול. הוא עוזר לי להשתלב וללמוד את השיטה, גם אם לפעמים אני לא יודע את התרגילים, ויחד עם כל הצוות מאחורי הקלעים אני מרגיש מאוד בנוח".

המאזן בין ישראל לרומניה במשחקים רשמיים עומד על 2:8 לישראל. הפעם האחרונה שבה רומניה ניצחה את ישראל הייתה בשנת 1969. המפגש האחרון היה בשנת 2003 וישראל ניצחה 63:109. ישראל מגיעה למשחק הערב אחרי ניצחון החוץ 71:75 על פולין, רומניה הפסידה במשחק הקודם בבית 84:71 לספרד.

איגוד הכדורסל ייפרד במשחק ממאמן הכושר יורם מנחם, שסיים את תפקידיו באיגוד אחרי יותר מ-20 שנים ו-25 אליפויות אירופה בגילאים השונים. את ההמנון הלאומי ישיר עמק עמרמי, תושב אשדוד, שמתנייד בכיסא גלגלים בעקבות תאונת דרכים. עמק הינו פעיל חברתי ומסבירן ארצי בתכנית קהילה נגישה המקדמת את נושא הנגישות וההשתלבות של אנשים עם מוגבלויות בחיי הקהילה, בכל תחומי החיים. הנבחרת תארח את "אולטראס גבעת שמואל", שדחפו את נבחרת העתודה בקיץ האחרון. כל הכרטיסים למשחק אזלו.