sportFive1018906 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
תומאס.
תומאס. "ההנהלה לא רצתה שאעזוב" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

״עכשיו אני מרגיש שהוקל לי. אני מרגיש שקיבלתי את ההחלטה הכי טובה שיכולתי ונוח לי איתה. היו לי כמה דברים אישיים בבית שדורשים את נוכחותי. הגעתי לכאן במטרה לשחק, אבל ברגע שקרו כל מיני דברים, וכל עניין המחאה בארה״ב התחיל להיות פרוע, הרגשתי שאני צריך להיות בבית ולא הרגשתי בנוח להישאר כאן״. כך הסביר טיישון תומאס בראיון לערוץ הספורט את ההחלטה שלו לעזוב את הפועל ירושלים, רק כעשרה ימים אחרי שחזר כדי להשלים את העונה.

איך בהנהלה קיבלו את הבשורה? ניסו לשכנע אותך להישאר?
״כן, היו הרבה שיחות. נתתי להם התראה ברגע שהרגשתי שאני לא מסוגל להישאר, וככל שהימים עברו הם ביקשו ממני לחשוב על זה כדי שאקבל את ההחלטה הכי טובה עבורי. הם לא רצו שאעזוב, אבל הם רצו שאני אקבל את ההחלטה שטובה בשבילי״.

שמת את הקבוצה במצב לא פשוט, בלי שחקן מוביל כמוך כשהאימונים כבר החלו
״אין ספק שזו הייתה החלטה קשה, עברנו הרבה דברים ביחד, אבל כל החברים שלי בקבוצה הבינו אותי ואמרו שהם יתמכו בי בכל החלטה שאני אעשה וזה הפך את ההחלטה לקצת יותר קלה. ברגע שהסברתי להם כמה המצב שלי מורכב הם הבינו, ואני לא מרגיש רע עם עצמי״.

ג'ייקובן בראון. עוד אבידה לירושלים (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ג'ייקובן בראון. עוד אבידה לירושלים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

קבוצה אחרת אולי הייתה אומרת לך, חתמת על חוזה - תשחק
״אני חושב שהאנשים בירושלים מבינים שהמשפחה היא מעל הכל. נכון שכדורסל זה ביזנס, אבל יש מצבים בחיים שנובעים מהריחוק שלנו מהבית, והם מבינים את זה. אני עדיין חושב שהם יכולים לזכות באליפות״.

האם בתקופה האחרונה קיבלת הצעה מקבוצה אחרת, ואולי יש לזה חלק בהחלטה שלך לעזוב?
״אני ביקשתי מהסוכנים שלי לא לערב אותי בכל דבר קורה. אני די בטוח שבשבוע הקרוב אני אתחיל להקשיב להצעות, אבל אני לא יודע על הצעה אמיתית עד עכשיו״.

עכשיו כשאתה עוזב, וגם ג׳ייקובן בראון עזב, זו לא תהיה אותה קבוצה
״למען האמת, אני חושב שגם איתנו זאת לא הייתה אותה קבוצה, כי הרבה דברים השתנו, הראש שלנו לא היה שם. אבל אני עדיין חושב שתהיה להם קבוצה טובה, אנחנו היינו רק שני חלקים בפאזל, אני לא מודאג מזה״.

"יש אפשרות שאחזור" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אתה חושב שהליגה עשתה טעות כשהחליטה לחזור?
״כן, אני חושב שזו הייתה טעות בצורה שהחזירו אותה. צייצתי על זה בטוויטר וספגתי הרבה אש, אז החלטתי מאז לשמור את הדברים לעצמי. אבל אני בהחלט לא חושב שזה היה רעיון חכם. ממה שאני מבין, היו צריכים להכניס יותר נהלי בריאות בכל מה שקשור לקורונה, בעיקר בעניין הבדיקות. אני מבין למה החליטו לא לבדוק, אבל אני מאמין שכדי לשחק צריך להיות האלמנט של הבדיקות, בלי קשר לסימפטומים״.

איזו חוויה הייתה הכי משמעותית עבורך בזמן שלך בירושלים?
״אני חושב שהביטחון שהיה למאמנים בכישורים שלי זה הדבר הכי גדול. הם ידעו למה אני מסוגל עוד לפני שהראיתי שאני מסוגל לזה, והם דחפו אותי להיות השחקן שהפכתי להיות ואני תמיד אזכור להם את זה. לפעמים לא הייתי מודע לכמה אני יכול להיות טוב, אבל הם ידעו את זה מההתחלה. אני גם יכול להגיד שזכיתי להיות בחדר ההלבשה הכי טוב, בטח שברמה המקצועית. במקומות ששיחקתי בהם בעבר ידעתי שבחדר ההלבשה היו כמה אנשים שאתה צריך להיזהר מהם, אבל בירושלים כולנו הסתדרנו והייתה שם רק אהבה״.

חזרה לירושלים בעונה הבאה זה משהו שיכול לעניין אותך?
״יש אפשרות כזו, אבל אני לא יודע מה יקרה. אני יודע שהם רוצים אותי, ואני אוהב את הארגון הזה. אני לא אומר שאין סיכוי שאני אחזור, אבל אני בהחלט רוצה לבדוק מה מציעים לי בשוק ואיזה אפשרויות יש לי. אבל אני די בטוח שאתם לא שמעתם את המילה האחרונה מטיישון תומאס״.