העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

האפיפיור יגור בדירת שני חדרים

פרנציסקוס ממשיך את הקו הצנוע שהכריז עליו עם כניסתו לתפקיד, וכעת הוא מוותר על הפנטהאוז המפואר במעון האפיפיור בוותיקן - לטובת שכנות עם כמרים נוספים בדירה צנועה

ניצן ליבנה | העולם עכשיו | פורסם 27/03/13 11:43:38
פרנציסקוס ויתר על נוף מרהיב לעיר. האפיפיור הנכנס | צילום: רויטרס

האפיפיור הנכנס, פרנציסקוס הראשון, ויתר על דירת הפאר המוקצה לו בקומה העליונה של ארמון האפיפיור בוותיקן, וביקש לגור בדירת שני חדרים צנועה בבניין בו מתגוררים כמרים אחרים. בכך הוא שובר מסורת בת למעלה מ-100 של מגורים במשכן המפואר, מאז ימי פיוס העשירי.

דובר מטעם הכס הקדוש אמר כי פרנציסקוס, שנכנס לתפקידו מוקדם יותר החודש, "בוחן את סוג החיים הפשוטים הזה". עוד כשהיה הארכיבישוף של בואנוס איירס, סירב חורחה מריו ברגוליו לגור במעון הרשמי, וגר בדירה קטנה ובישל לעצמו את הארוחות.

מאז כהונתו של האפיפיור פיוס העשירי בתחילת המאה העשרים, כל אפיפיור קיבל דירת פנטהאוז עם יותר מ-12 חדרים, משרתים ונוף מרהיב לרומא. אבל האפיפיור פרנציסקוס יישאר בדירת שני חדרים בדומוס סנטה מרייה – מעין מלון מגורים שנבנה על ידי האפיפיור ג'ון פול השני. הוא מתגורר שם כעת ומתעתד להמשיך לגור שם בהמשך כהונתו.

למרות שוויתר על הפנטהאוז, הוא ימשיך לבקר בספריה בקומה השנייה של הארמון ויקבל שם את האורחים הרשמיים. גם את קהל המבקרים הקבוע של יום ראשון, אותו הוא מקבל בחלון הארמון, ימשיך לקבל. 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן