העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

נוצרים סורים טוענים שהמורדים הכריחו אותם להמיר דתם

נוצרים תושבי הכפר מעלולה בסוריה, טוענים שהמורדים השתלטו על הכפר והכריחו את התושבים להמיר דתם לאיסלאם. הנוצרים טוענים, שהמורדים הסורים איימו עליהם ברצח במידה ולא יעשו זאת. "איפה הנשיא אובמה שייראה מה הם עשו לנו?", קבל אחד התושבים

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 09/09/13 09:24:49

מעלולה, כפר סורי אחד הכפרים הבודדים המשמר את השפה הארמית | צילום: AP נוצרים תושבי הכפר מעלולה בסוריה, טוענים שהמורדים השתלטו על הכפר והכריחו את התושבים להמיר דתם לאיסלאם. הנוצרים טוענים, שהמורדים הסורים איימו עליהם ברצח במידה ולא יעשו זאת. המורדים "שיחררו" את הכפר העתיק שלהם מידי המשטר הסורי. וכיום, כוחות האופוזיציה, כולל לוחמים הקשורים באל-קעידה, נטלו אחריות זמנית על הכפר.

אחד מתושבי הכפר אמר שהמורדים, רבים מהם בעלי זקן, השתלטו על העיר בצעקות "אללה ו-אכבר" ותקפו את בתי הנוצרים והכנסיות, זמן קצר לאחר שנכנסו לכפר. "הם ירו והרגו אנשים. אני שמעתי יריות ואז ראיתי שלוש גופות שוכבות באמצע הרחוב ברובע העתיק של הכפר. איפה הנשיא אובמה שייראה מה הם עשו לנו?", סיפר תושב הכפר.

תושב אחר סיפר: "ראיתי את החמושים אוספים חמישה מתושבי הכפר ומאיימים עליהם ואומרים 'או שתמירו דתכם, או שנערוף את ראשכם'". אחר סיפר שאחת הכנסיות הועלתה באש וחמוש נכנס לשתי כנסיות אחרות ושדד את תכולתן.

הכפר ההררי היפה, הסמוך לדמשק הוא אחד מהמקומות הבודדים בעולם בו התושבים משתמשים בשפה הארמית, שדוברה על ידי ישו, וקיים חשש שהשפה תיכחד בשל המצב בכפר.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן