העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

בזמן חיסול בן לאדן: אובמה ישב בחדר פרטי ושיחק קלפים

רג'י לאב, לשעבר עוזרו האישי של אובמה, סיפר בפאנל בקליפורניה, כי הנשיא לא רצה לשבת בחדר בו צפו הבכירים במשך 220 דקות בפעילות "אריות הים" בפקיסטן, וביקש לעבור לחדר צדדי ולשחק בינתיים בקלפים. לקראת החיסול עצמו ירד לחדר המצב ואז צולמה התמונה המפורסמת

מערכת העולם עכשיו | מערכת העולם עכשיו | פורסם 15/08/13 12:47:06

חיסול אוסמה בן לאדן בכירי מטה הבית הלבן צופים בחיסול | צילום: The White House, GettyImages IL אחת התמונות הזכורות מכהונתו הראשונה של נשיא ארה"ב ברק אובמה, היא התמונה בה הוא יושב יחד עם ג'ו ביידן, סגנו ומזכירת המדינה הילארי קלינטון בחדר המצב בבית הלבן וצופים בפעילות לוחמי "אריות הים" בפקיסטן, לקראת חיסולו של בן לאדן.

אבל השבוע מתברר, שאובמה לא ישב בחדר הזה כל הזמן והגיע פחות או יותר רק לצילום התמונה. רג'י לאב, לשעבר עוזרו האישי של אובמה, סיפר בפאנל שנערך באוניברסיטת UCLA, כי הנשיא שיחק קלפים, בזמן ששאר אנשי הצוות צפו בכל 220 הדקות של פעילות לוחמי הכוחות המיוחדים של חיל הים האמריקני.

"הרוב היו בחדר המצב אבל אובמה אמר 'אני לא הולך להיות שם, אני לא יכול לצפות בכל זה'", סיפר לאב והוסיף, "כנראה שיחקנו 15 סבבים של המשחק". סביב שולחן בחדר אוכל פרטי בבית הלבן, ישבו הנשיא, לאב, פיט סוזנה, צלם הבית הלבן שגם צילם את אותה תמונה מפורסמת בהמשך ומרוין ניקולסון, עוזר אישי נוסף לנשיא. אובמה ידוע כשחקן קלפים חובב, ולפעמים מעביר שעות במטוס הנשיאותי ה"אייפורס 1" במשחקי פוקר ומשחקים אחרים עם עוזריו הקרובים.

בסופו של דבר הנשיא ירד לחדר המצב ואז צולמה התמונה בה רואים אותו, יחד עם ג'ו ביידן והילארי קלינטון צופים בחיסול בשידור חי. מאוחר יותר באותו הערב של ה-2 במאי 2011, אובמה לחליפה מחוייטת ויצא להודיע לאומה האמריקנית על מותו של בן לאדן.

הבית הלבן ניסה למנוע שידור הקטע והדברים של לאב, והשיחה עצמה הוסרה מיוטיוב, ברגע שערוצי התקשורת בארה"ב התחילו לדווח על העניין. בכל מקרה, הווידאו כן הופץ ברשת באתרי חדשות שונים.

לאב, שחקן כדורסל לשעבר בליגת הקולג'ים, הצטרף לאובמה ב-2007  וליווה אותו בכל הקמפיין הראשון לנשיאות ונשאר עוזרו האישי עד נובמבר 2011. 

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן