העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

סין תעביר להוליווד החזרי מס על הפצת סרטים

אולפני הסרטים בהוליווד הגיעו להסכמה עם הרשויות בסין בעבור תשלום החזרי המס. ארגון הסרטים בסין חייב לאולפני הוליווד סכום של כ-200 מיליון דולרים בעבור הפצת הסרטים

יעל קישון | mako | פורסם 15/08/13 07:02:55

אין תמונה סין חייבת כסף עבור הסרט "סופרמן-איש הפלדה" הוליווד הגיעה להסכם עם הרשויות בסין בנוגע להחזרי מס חסרים בקופות הסרטים השנה. המחלוקת בין אולפני הסרטים לסין נבעה מאי החזר מס של 2% בלבד. האולפנים מדווחים כי הרשויות בסין חייבות למעלה מ-200 מיליון דולרים עבור סרטים כמו "סופרמן-איש הפלדה" וסרטי ג'יימס בונד כמו "סקייפול".

גורם באיגוד הסרטים באמריקה טוען כי ממשלת סין התערבה וכעת המחלוקת נפתרה וכל הכסף ישולם במלואו. הבעיות בתשלום נבעו לפי הדיווחים מהחלטות של קבוצת הקולנוע בסין שאחראית על הפצת סרטים זרים בסין.

האמריקאים טוענים כי בסין החליטו לנכות 2% מס מכל כרטיס שמכרו בקולנוע. בנוסף, האמריקאים טענו כי לפי כללי ארגון הסחר העולמי הם צריכים לקבל החזר מס בגובה 25% מההכנסות בקולנוע בסין ללא שום ניכויים.

דובר הוליווד הודיע כי חברות הסרטים לא קיבלו את כספם מסין מחודש נובמבר האחרון. לדברי איגוד הסרטים של אמריקה, ההכנסות בקופות הקולנוע בסין גדלו בשיעור של כ- 36% בשנת 2012. נתון זה הופך את סין למדינה דומיננטית בשוק הסרטים וחשובה ליוצרי הסרטים בהוליווד. 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: הוליווד   סין   העולם עכשיו  
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן