העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

תותח לייזר חדש בצי האמריקאי

הצי האמריקאי מציג תותח ליזר שיכול להשבית סירות קטנות ולהפיל מזל"טים. עלות השימוש היא פחות מדולר לירי

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 09/04/13 14:36:41

תמונות של מערכת הלייזר הועברו היום לכלי התקשורת.  העלות של מערכת הירי היא 32 מיליון דולר ועלות כל יריה בכלי היא פחות מדולר. "העתיד כבר כאן" אמר פיטר מוריסון ממכון המחקר של הצי האמריקאי, "לחימה מודרנית עם לייזר היא מהפכה מודרנית, בדיוק כמו מה שעשה אבק השריפה בעידן ההחרבות" הצי האמריקאי פרסם תמונות של הפלת מזל"ט בחוף בקליפורניה.

לאחר שניסוי של המערכת עבר בהצלחה, בשנה הבאה היא תותקן באופן קבוע על ספינת חיל הים USS Ponce. דובר הצי האמריקאי גם שיבח את המערכת ואמר: "הטכנולוגיה המהפכנית מאפשרת לחיל הים נשק עם יכולות גבוהות ודיוק שאין כמותו"

המערכת מסוגלת להגיב מהר אפילו לסירות קטנות ולדייק בפגיעה. גם המחיר של ירוט הוא זול מאוד. לצורך השוואה, טיל לירוט מטווח קצר עולה כ1.4 מיליון דולר. גם עלות המערכת צפוי לרדת ממחיר האב טיפוס. תותח הלייזר החדש של הצי האמריקאי תותח הלייזר במהלך הניסוי בלב ים | צילום: noon

השימוש הראשוני של המערכת יהיה בפריסתו במפרץ הפרסי. שם איראן כבר "מטרידה" ספינות אמריקאיות כעם מזל"טים וסירות מהירות קטנות. הנשק נוסה כבר 12 פעמים בהצלחה גדולה. בחיל הים חושבים שהנשק גם יוכל "לסנוור" חיישנים של כלי אויב. בעתיד מתכננים לפתח תותחי ליזר חזקים יותר שיהיו מסוגלים להפיל אפילו מטוסים.

נפילת מז"לט בניסוי הצי האמריקאי נפילת מזל"ט לאחר פגיעת תותח הליזר | צילום: noon למרות החגיגות בצי האמריקאי, שירות המחקר של הקונגרס ציין כמה חסרונות של המערכת. טילי הלייזר עלולים לפגוע בלווינים או כלי טיס גבוהים. בנוסף ביצועי המערכת נפגעים במצבי מזג אוויר גרוע כמו גשם או ערפל ועשן. בנוסף הם יכולים לפגוע רק במטרות בטווח הראייה.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן