העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

החשודה בריגול במצרים: ציפור נודדת

החסידה התמימה נפלה קורבן לתאוריית קונספירציה מצרית: לאחר שאחד התושבים הבחין במכשיר לא מוכר המחובר לציפור, הוא תפס אותה והסגירה למשטרה. עד כה היא לא שוחררה

| mako | פורסם 01/09/13 14:09:17

חסידת הכפאן בשמורת קטאבי מרגלת חסידה או ברבור? אילוסטרציה | צילום: אקספלור טיולים בעולם חשד במצרים: החסידות כבר לא רק מביאות את הילדים לעולמנו, אלא גם משמשת כמרגלת מסוכנת בפני עצמן. כך לפחות חשד תושב קנא, מחוז מצרי הממוקם דרומית-מזרחית לקהיר, כשנתקל בציפור הנודדת והבחין במכשיר יוצא דופן המחובר לנוצותיה. לפי דיווחו של ראש שירותי הביטחון האזורי, מוחמד קאמל, התושב מלא התושייה הצליח לתפוס את הציפור שנמצאה בחברת ציפורים נוספות כדוגמתה והביאה לתחנת המשטרה ביום שישי האחרון.

לאחר שחשדות שונים הועלו בתחנת המשטרה, קבעה ועדה וטרינרית שנקראה לבדוק את המכשיר הלא מזוהה וקבעה כי לא מדובר בפצצה או במכשיר ריגול כלשהו, אלא דווקא במכשיר בו משתמשים מדענים צרפתיים כדי לחקור את מסלול נדידתן של ציפורים בלב. איימן עבדאללה, ראש השירותים הווטרינרים של האזור קבע כי המכשיר הפסיק ככל הנראה לעבוד לאחר צאתה של הציפור המדוברת מגבולות צרפת. גם גורמים צבאיים שדברו עם כלי התקשורת באנונימיות שללו אפשרות שמדובר ב"ציפור מרגלת".

אפשר היה לצפות למבוכה קלה בצמרת מערכת הביטחון המצרית בעקבות המקרה, אך ראש שירותי הביטחון המקומי דווקא אינו נבוך כלל. בראיון לעיתון המצרי אל-אהראם אף ציין קאמל כי לוכד הציפור הפגין פטריוטיות במעשיו. 

סוכנות הידיעות AP מדווחת כי לא מדובר במקרה אחד חריג של פראנויה מצרית. לאחר מהומות ה-3 ביולי, מדווחים שם, שהביאו להפלתו של הנשיא מורסי, הרשויות ואזרחי המדינה הפכו חשדנים במיוחד כלפי זרים ותאוריות קונספירציה שונות עושות להן כנפיים לעיתים קרובות. מוקדם יותר השנה, איש ביטחון הגיש דוח משטרתי לאחר שתפס יונה שלטענתו נשאה מיקרופילם והתבדה.

מה עלה בגורלה של הציפור הנודדת במקרה הזה? המקרה אומנם נפתר, אבל הציפור המסכנה עדיין כלואה בינתיים. במחלקה הווטרינית של אזור קנא עדיין מחכים לאישור התובעים כדי לשחררה.

תעלומה אחת, מדברים בכלי תקשורת זרים, עדיין נותרה בעיינה – אם בתמונות של AP נראית הציפור כחסידה ובקרב הגורמים המצרים הרשמיים היא מוגדרת כברבור, באיזו חיה מדובר בעצם?

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן