העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

4 הרוגים בהתהפכות ספינה עם מחפשי מקלט מדיני באוסטרליה

ספינה עמוסה פליטים טבעה מול חופי אינדונזיה. עד כה נספרו 156 ניצולי ו- 4 גופות מהן 2 ילדים, אבל הרשויות חוששות שלפחות 60 נוספים טבעו. לא ברור מה היה היעד של הספינה, אבל ההערכה היא שהם החיפשו מקלט מדיני באוסטרליה

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 24/07/13 13:10:16
_OBJ

שני ילדים ושני מבוגרים מתו אחרי שספינה הנושאת 160 אנשים התהפכה ליד חופי מערב ג'אווה, אי אינדונזי, כמה קילומטרים מהחוף. דייג, שראה אנשים צפים במים הודיע לכוחות ההצלה שעבדו בחשיכה למציאת הניצולים.

חלק מהניצולים הגיעו ליבשה בכוחות עצמם, ונמצאו מעט צפונית לבנדונג, בירתה של מערב ג'אווה. עד כה, 156 ניצולים נלקחו למקלטים זמניים ובית חולים על האי. סירות גומי ודייגים מקומיים ממשיכים בחיפושים במים אחרי ניצולים נוספים בים הסוער.

כמה מכלי התקשורת העריכו ש-60 נוספים עדיין נעדרים, אם כי המספר אומת משום שהספינה לא היתה רשומה ונשאה נוסעים לא חוקיים. גם הניצולים לא ידעו לספר כמה עדיין נעדרים.

עדיין לא ברור מה היה היעד של הספינה, אבל מקורות אינדונזיים רשמיים מאמינים שהיא היתה בדרכה לאוסטרליה למציאת מקלט מדיני. "הם לא רצו להגיד לנו מה היתה מטרתם. למעשה, חלק מהניצולים ברחו מייד לאחר הצלתם ונעלמו", אמר גורם משטרתי. חלק מאלו שדיברו, אמרו שהם היו אזרחים אירניים, עיראקיים, מבנגלדש וסרי לנקה, אבל לרשויות אין דרך לדעת בשלב הזה אם הם דוברי אמת.   

בשבוע שעבר ראש ממשלת אוסטרליה, קווין ראד, הודיע שמחפשי מקלט מדיני המגיעים לאוסטרליה לא יוכלו להישאר במדינה. במקום זה הם יישלחו לפפואה ניו גינאה ויישארו שם אם יתברר שהם פליטים. אם יתברר ששיקרו, יישלחו חזרה למדינת מוצאם.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן