העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

"שד משוחזר עדיף על שד חולה סרטן"

פרופ' אייל וינקלר, מנהל החלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא, על הניתוח המונע של אנג'לינה ג'ולי: "יש למה שהיא עשתה משמעות חשובה וחיובית על ציבור הנשים, שיאזרו אומץ וילכו בעקבותיה"

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 19/05/13 21:46:49 

הכוכבת ההוליוודית אנג'לינה ג'ולי עברה לאחרונה ניתוח לכריתת שני השדיים, כדי לצאת מקבוצת הסיכון לחלות בסרטן השד. ג'ולי חשפה את ההליך בטור בניו יורק טיימס, והיא צפויה לעבור גם ניתוח לכריתת שתי השחלות, על מנת להקטין עוד יותר את הסיכוי שתחלה בסרטן.

פרופ' אייל וינקלר הסביר בתוכנית "העולם הלילה" עם יעקב אילון כי ג'ולי עברה כריתת שד מניעתית, המבוססת על נשאות הגן BRCA1, השכיח בקרב יהודיות, ועל סמך מות אמה בגיל צעיר יחסית. "לכרות שדיים ולשחזר אותם זה מצוין עבור נשים החולות בסרטן השד, או כאלה בעלות סיכוי גבוה לחלות במחלה", אמר וינקלר, מנהל החלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא, "שד משוחזר עדיף על שד חולה סרטן, אך לא עדיף על שד בריא. יש למה שהיא עשתה משמעות חשובה וחיובית על ציבור הנשים, שיאזרו אומץ וילכו בעקבותיה".

כדי להימנע מהחישובים הסטטיסטיים הסבוכים לחלות בסרטן, ממליץ וינקלר על הפרוטוקולים הנהוגים לנשים, שבראשם סקירה בגיל 40, ומוקדם יותר אם בני משפחה חלו בעבר במחלה. "בדיקת הנשאות תלויה בנסיבות ובסיטואציה, יש הבדל בין מי שקרוביה חלו לבין מי שאין במשפחתה זכר להופעת הסרטן".

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן