העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

סמנכ"לית פייסבוק יוצאת להגנת מנכ"לית יאהו

שריל סנדברג, בכירה בהנהלת הרשת החברתית, היא אחת הנשים החזקות בעולם האינטרנט. כעת היא מתגייסת לעזרתה של עמיתה בכירה לא פחות – מריסה מאייר, שספגה ביקורת חריפה על החלטתה לחייב עובדים לעבוד מהמשרד: "הסערה שזה חולל נובעת מהיותה אישה"

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 04/04/13 14:19:31

מארק צוקרברג, שריל סנדברג סנדברג. "העיסוק התקשורתי סביב הפרשה, נובעים מהיותה אישה" סמנכ"לית פייסבוק, שריל סנדברג, תוקפת את הסיקור התקשורתי בפרשת החלטתה של מנכ"לית יאהו מריסה מאייר להפסיק את הנוהג של עבודה מהבית. בהרצאה אמש באוניברסיטת סטנפורד כינתה סנדברג את התגובה הציבורית "סקסיסטית".

"העיסוק התקשורתי והסערה שזה חולל נובעים מהיותה אישה", האשימה סנדברג, שציינה כי "קשה לדעת מה קורה ביאהו, מכיוון שהם לא הגיבו על הנושא בצורה רשמית". היא השוותה את המהלך להחלטה דומה של ענקית האלקטרוניקה בסט ביי, ואמרה כי "כשגבר הוא זה שעושה את הצעד, אף אחד לא שם לב לכך".

יאהו הודיעה בפברואר האחרון כי החל מ-1 ביוני יידרשו כלל העובדים בחברה להגיע למשרד. "עבודה מהבית פירושה הקרבה של מהירות ואיכות. עלינו להיות 'יאהו' אחת, וזה מתחיל מלהיות יחד, פיזית", נאמר בהודעה מטעם מאייר ה-37. חלק מהתגובות הנזעמות להחלטה נבעו מכך שמאייר בנתה חדר ילדים סמוך למשרדה, כדי שתוכל להיות צמודה לבנה הפעוט שנולד בחודש ספטמבר האחרון.

כבר בחודש שעבר תקפה סנדברג את הביקורות על ההחלטה, ובראיון למגזים "טיים" טענה כי הפקפוק במהלך מגיע רק מפני שאישה מובילה אותו. "איש אינו יודע מה קרה שם. גמישות חשובה גם לנשים וגם לגברים, אבל יש עבודות שהן גמישות במיוחד ויש כאלה שאינן", אמרה הבכירה בפייסבוק, שהונה מוערך בכ-500 מיליון דולר.

"הסתכנתי ולקחתי תפקיד ניהולי בעודי בהריון"

מריסה מאייר, מנכ"לית יאהו מריסה מאייר. הצטרפה לתנועת Lean In | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL מאייר גמלה טובה לסנדברג, כשהצטרפה לתנועת "Lean In" שמובילה האחרונה, ועוסקת במאמצים של נשים להשתלב בשוק העבודה. במאמר שכתבה באתר של סנדברג, סיפרה מאייר על הלבטים והקשיים במעבר מגוגל ליאהו בעודה בהריון.

"הסיכון עבורי לקחת תפקיד ניהולי בחברת אינטרנט כושלת בעודי בהריון היה גדול, אך עשיתי זאת", היא כתבה, "אחרי 13 שנה של עבודה קשה בגוגל, עמדתי בפני חופשת לידה מפוארת של חצי שנה. המשמעות של עבודה חדשה היא שלא הייתי יכולה לעזוב לפרק זמן כה ארוך. האחריות הייתה גדולה מדי, והזמן הוא המהות של התפקיד – זה לא יהיה הוגן כלפי החברה, העובדים, ההנהלה ומחזיקי המניות שאכהן בתפקיד אבל לא אמלא אותו במשך תקופה כה ארוכה".

סנדברג החלה את התנועה, המוקדשת לאמהות עובדות, כשכתבה ספר על הצורך שלהן להסתגל למקום העבודה, ולא לוותר על הזדמנויות בקריירה מחשש שהן יפריעו לחיי המשפחה שלהן. היא גייסה שורת נשים בכירות – מפעילות חברתית, דרך פוליטיקאיות ועד נשות עסקים – לכתוב על החוויות האישיות שלהן באתר שלה, ומאייר היא אחרונת המצטרפות לפרויקט שחלקה את תובנותיה.

"אני פרגמטית, אני חושבת שכאישה עליך להיזהר יותר", אמרה סנדברג בהרצאה בפרינסטון, "עליך להיות פתוחה יותר לציבור, להגיד 'כן' ליותר דברים מאשר גברים, לדאוג מדברים שלא מטרידים גברים. ברגע שיהיו מספיק נשים בעמדות הנהגה, נוכל לשבור את הסטיגמות. אם את מנהיגה, את זו שמקבלת את ההחלטות".

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן