העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

השיחות בין סרביה לקוסובו נתקעו

השיחות בבריסל בין ראש ממשלת סרביה להאשים טאצ'י, ראש הממשלה של רפובליקת קוסובו, הגיעו למבוי סתום. שרת החוץ האירופית: "הפער בין הצדדים צר, אבל עמוק"

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 03/04/13 10:06:02

השיחות בבריסל בין סרביה לקוסובו הסתיימו ללא תוצאות. ראש ממשלת סרביה, איביקה דאסיץ', אמר שהוא לא הצליח להגיע להסכם עם עמיתו, ראש ממשלת רפובליקת קוסובו, האשים טאצ'י, על נרמול היחסים בין הסרבים לאלבנים המוסלמים.

קוסובו הכריזה על עצמאותה ב-2008, אבל אינה חברה קבועה באו"ם. בזמן שמדינות אירופיות רבות הסכימו עם זכותה לקבל עצמאות, רוסיה הטילה וטו, כשגם סרביה כמובן סירבה להכיר בה.

"למרות הפגישות הארוכות בין הצדדים, עדיין לא הגענו להסכם", אמר דאסיץ'. טאצ'י הוסיף: "העלנו הצעות בהן ישולבו כל האזרחים, כולל סרבים, בחיי קוסובו, אבל נתקלנו בהיסוס מצד סרביה. אני עדיין מקווה שנוכל לגשר על הפערים בימים הקרובים".

שרת החוץ האירופית, קטרין אשטון, אמרה: "הפער בין הצדדים צר, אבל מאד עמוק", והוסיפה שזוהי הפגישה הרשמית האחרונה שהיא מארגנת בין הצדדים: "הצדדים יחזרו עתה לבירותיהם ויתייעצו עם עמיתיהם בנוגע לשיחות. בימים הקרובים יעבירו לי את החלטותיהם בתקווה שיהיו חיוביות".

המתח בין הרוב האלבני והסרבים הוביל לאלימות רבה בין הצדדים בשנים האחרונות, בעיקר בגבול הצפוני עם סרביה. סרבים אתניים רבים שגרים בצפון קוסובו דוחים את השלטון של ממשלת קוסובו באיזור.   

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן