העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

משחק הלגו שהרגיז את המוסלמים

חברת "לגו" נכנעה למחאה טורקית נגד סדרת "ארמונו של ג'אבה ההאט", שכללה מבנה שהזכיר את מסגד איה סופיה באיסטנבול והחליטה להוריד את המשחק מהמדפים. בתחילה, דחתה יצרנית הצעצועים את את הטענות, אך בשנה הבאה תפסיק את מכירתו

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 02/04/13 13:37:49

בטורקיה מביעים שביעות רצון מהחלטתה של חברת לגו להפסיק את שיווק סדרת "ארמונו של ג'אבה" המבוססת על הדמות מסרטי "מלחמת הכוכבים", שפגעה לטענתם ברגשותיהם כמוסלמים כשכללה חלקים שהיו דומים למסגדים מפורסמים באיסטנבול ובביירות.

סדרת "ארמונו של ג'אבה" סדרת המשחקים שבעין הסערה המבנה המרכזי בסדרה החדשה היה הארמון של ג'אבה ההאט, חייזר דמוי חילזון ערום, הנחשב לדמות שלילית בסדרת הסרטים הוותיקה. לטענת ארגונים טורקיים, הארמון הזכיר את מסגד איה סופיה באיסטנבול, ומגדל השמירה המוצב לידו דומה למסגד ג'אמי אל-כביר בביירות.

לאחר שאזרח טורקי רכש את הצעצועים עבור קרובי משפחתו בתחילת השנה, הוא הסב את תשומת לב יצרנית הצעצועים הדנית לדמיון, אך דוברים מטעמה דחו את הטענות ואמרו כי הם מצרים על הרושם השגוי שנוצר.

בחודשיים שחלפו מאז נוהל קמפיין אגרסיבי נגד החברה, ונטען כלפיה כי " דמותו המגעילה של ג'אבה וההתרחשות כולה מדיפים ריח עז של גזענות כלפי אסייאתים ותושבי המזרח, ומציגים אותם כפושעים ורמאים".

כעת הודיעה החברה כי לאחר פגישה עם בכירים טורקיים סוכם כי שיווק הסדרה ייפסק בשנה הבאה. בלגו סירבו להגיב, אול להסביר מדוע הצעצוע מעורר המחולקת לא יירד מהמדפים באופן מיידי.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן