העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

טורקיה: גנבי מתכת פירקו וגנבו גשר שלם

תושבי הכפר התעוררו בבוקר וגילו שהגשר ששימש להגעה למטעים פשוט נעלם. משקל הגשר 22 טון ושווי המתכת שנגנבה יותר מ-20 אלף דולרים

העולם עכשיו | פורסם 19/03/13 11:11:40

תושבי כפר במחוז קוסאי בטורקיה התעוררו אתמול בבוקר וגילו שהגשר ששימש אותם להגיע למטעים פשוט נעלם. הם הזעיקו את המשטרה שפתחה בחקירה.

במשטרה המקומית חושדים כי גנבי מתכות פירקו את הגשר והעמיסו את חלקיו על משאית. על פי הדיווח בתקשורת הטורקית, משקלו של הגשר שעבר מעל לערוץ נחל הוא 22 טון ואורכו 25 מטרים, ושווי המתכת שנגנבה הוא כ-11,000 דולר. הגנבים טרם נתפסו. תושבי הכפר מסרו לסוכנויות הידיעות שהם לא מבינים כיצד ייתכן שהגשר נגנב מבלי שאיש הבחין במעשה. כעת הם נאלצים לחצות את הנחל בהליכה בתוך המים, עד שיבנה גשר חדש.

גם ישראל סובלת בשנים האחרונות מגניבת מתכות ומשרד התמ"ת אף הגדיר את התופעה כמכת מדינה. תופעת גניבת המתכות בארץ כוללת ניתוקי חשמל, גניבת ציוד ומערכות צבאיות, ביניהם מנועים של מטוסי f15, השחתת אתרי הנצחה כגון האנדרטה להרוגי הפיגוע בקו 405, ואף פגיעה בחיי אדם. היקף איסוף המתכות בישראל מוערך בכ-800 אלף טון השווים בערכם לכ-1 מיליארד שקלים של גרוטאות מתכת, וזאת בנוסף לנזק כספי לאומי שנאמד בשווי כולל של כ-5 מיליארד שקלים.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן