העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

המתנות של אובמה

אופניים מבמבוק, תיקי גולף ראוותנים ומסכה בשווי 50 אלך דולרים, הן רק חלק קטן מהמתנות שקיבלה משפחת אובמה ממנהיגי העולם, אך הם לעולם לא יזכו להשתמש בהן

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 29/04/13 16:50:22

מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה השבוע את רשימת המתנות שקיבלה משפחת אובמה במהלך שנת 2011. את המתנות העניקו למשפחה מנהיגי העולם השונים שהגיעו להתארח בבית הלבן. המתנה היקרה ביותר היא מסכה מפוסלת בשווי 52,695 דולרים שהעניק למשפחה נשיא גבון, עלי בונגו אונדימבה. אחריו בתור נמצאים נשיא צרפת לשעבר ואשתו, ניקולא סרקוזי וקרלה ברוני, שהעניקו למשפחה תמרוקים וקריסטלים בשווי 41 אלף דולרים. זאת בנוסף לתיק גולף יוקרתי בשווי  7,750 דולרים ושני פסלוני בדולח קטנים של שחקני גולף.

עדיין משלמים משכנתא. משפחת אובמה צילום: AP ראש ממשלת אוסטרליה כנראה רצה להראות שהוא מאורע בטכנולוגיה והעניק למשפחה אייפד. מסכה נוספת שגולפה בעץ העניק לאובמה נשיא סלבדור. על תקן המתנה האקולוגית ניתן למצוא זוג אופניי במבוק שהעניק שגריר הפיליפינים. השגריר האפגני העניק לאובמה ממיטב האמנות של ארצוף שטיח אפגני הארוג שתי וערב, ואילו קנצלרית גרמניה כנראה שמעה אף היא על חיבתו של אובמה לגולף והעניקה לו תיק וסט מקלות יוקרתיים. גם נשיא קנדה הלך על הקו הספורטיבי ונתן לנשיא כדורסל חתום על ידי קבוצת טורונטו רפטורס. ראש ממשלת פולין מחזק את הסטראוטיפים על אלכוהול ואירופים והעניק לנשיא בקבוק וודקה.

גם מישל אובמה ובנותיה סשה ומאליה זכו למתנות ופינוקים. סרקוזי העניק להן בגדים מהמותג הצרפתי Bonpoint Paris, שרוב הסיכויים שאשתו קרלה בחרה למענן. ראש ממשלת ברזיל נתן להן קופסאות לתכשיטים ומושל ריו זה ז'נרו העניק להן חולצות כדורגל, שיוכלו ללבוש יחד עם נעלי האדידס שנתנה במתנה קנצלרית גרמניה.

קרלה ברוני בשמלה סגולה עם סרקוזי קרלה ברוני בשמלה סגולה עם סרקוזי | צילום: Julien M. Hekimian, GettyImages IL מי שעוד זכה למתנות הוא הכלב הנשיאותי של אובמה. ראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון העניק לו צעצוע לעיסה בצורת עצם, שעליו מודפס דגל בריטניה. עם זאת, בני הזוג לא יוכלו להשתמש במתנות הרבות שקיבלו, שכן החוק בארה"ב אוסר על כך. המתנות מופקדות בארכיון הלאומי ונשארות שם לעד, גם אם מדובר במתנות כגון הקרמים היקרים לפנים שקיבלה מישל במתנה מנשיא צרפת.

 

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן