העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

איטליה בוחרת נשיא

חברי הפרלמנט התחתון מתכנסים כדי לבחור נשיא חדש במקום נפוליטנו שפורש אחרי 7 שנות כהונה. הנשיא החדש יצטרך לפתור את הפלונטר הפוליטי באיטליה, או לשלוח את המדינה לבחירות חדשות

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 18/04/13 15:32:12

בבית התחתון של הפרלמנט נאספו היום פוליטיקאים כדי לבחור לאיטליה נשיא חדש, במקומו של ג'יורג'יו נפוליטנו שפורש אחרי 7 שנות כהונה. הבחירות לנשיאות מגיעות שבעה שבועות אחרי הבחירות הכלייות, בחירות שהסתיימו במבוי סתום פוליטי.

על הנשיא החדש יהיה להכניס ידיו עמוק לקלחת הפוליטית, ולהביא להסכם קואליציוני או לשלוח את הצדדים לבחירות חדשות. נפוליטנו היה זה שמינה את מונטי לראש הממשלה בנובמבר 2011, אחרי נפילתו של ברלוסקוני.

פראנקו מאריני, דובר הסנאט לשעבר, זוכה לתמיכתו של פייר לואיג'י ברסאני מנהיג מפלגת המרכז שמאל, אבל אחרים במפלגה סבורים שבחירתו תהיה "שירות דב" לאיטליה.

מועמד נוסף הוא סטפאנו רודוטה שזוכה לתמיכתו של בפה גרילו, מנהיג תנועת חמשת הכוכבים. שני נשיאים פוטנציאלים נוספים הם שני ראשי ממשלה לשעבר, ג'וליאנו אמאטו ומאסימו ד'אלמו. נשיא איטלקי נבחר רק עם רוב של שני שלישים מהפרלמנט, ולכן ההערכה היא שאיטלקים יזדקקו לסיבוב נוסף ואפילו שניים נוספים. אחרי שלושה סיבובים ללא הכרעה, ייערך סיבוב בו מספיק רוב רגיל כדי להיבחר לנשיא.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן