העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מיוחדים מהארץ ומהעולם | mako

המיוחדים

העולם עכשיו
העולם עכשיו

לא רק לפיד: תכירו את הישראלית השניה ברשימת 100 המשפיעים של טיים

פרופ' דפנה קולר, מנכ"לית קורסרה, חברה שמפעילה קורסים אוניברסיטאיים אונליין בכל העולם, נבחרה על ידי המגזין טיים לרשימת המשפיעים. "הפתיעו אותי מאד, לא ציפיתי לזה. אני מקווה שזה מסיבה טובה כי אני מנסה לשנות את העולם"

יעקב אילון | העולם עכשיו | פורסם 23/04/13 19:39:42

בשבוע שעבר בחר המגזין טיים את 100 האנשים המשפיעים ביותר על פני כדור הארץ. כולם יודעים שיאיר לפיד נמצא שם. כולם גם יודעים שבנימין נתניהו לא ברשימה. אבל רוכם לא יודעים שישנה עוד ישראלית ברשימת המשפיעים בעולם, פרופסור דפנה קולר, מנכ"לית קורסרה. 

קולר, שסיימה דוקטורט בהצטיינות כבר בגיל 23, והפכה פרופסורית למדעי המחשב באוניברסיטת סטנפורד היוקרתית בגיל 27, התראיינה הערב לתכנית "העולם הלילה". 

 "גם אותי הפתיעה הבחירה של טיים מאד, לא ציפיתי בחיי שאגיע למקום כזה. שלחו לנו אימייל לפני כמה שבועות וסיפרו לי שבוחרים בי. אני מקווה שזה מסיבה טובה, אני מנסה לשנות את העולם, בכך שאנחנו מאפשרים לאנשים גישה לחינוך, גם כאלה שאין להם כסף או יכולות או שיש להם אילוצים משפחתיים שונים".

ספרי לנו מה בדיוק אתם עושים?

"החברה שלנו נקראת קורסרה. אנחנו עובדים עם האוניברסיטאות הטובות בעולם. אנחנו לוקחים את הקורסים שלהן ושמים אותם אונליין כדי לאנשים תהיה גישה אליהם. ולא מדובר רק ב-וידאו, אלא גם תרגילים, ותקשורת עם אנשים, ועזרה בפתרון אם צריך והחומר קשה. יש לנו 3.3. מיליון משתמשים שלוקחים קורסים שיכולים לשפר את חייהם".

וזה לא קצת יקר?

"לשכור פרופסורים ולהכין מערכי לימוד זה יקר, אבל כשיש לך כבר את הקורסים מצולמים, אז המחיר של לשים אותם בצורה חופשית באינטרנט, כבר לא ככ יקר. המחיר פר משתמש קרוב ל-0 דולר יותר מל-1 דולר. המטרה העיקרית שלנו היא לחנך אנשים וללמד, אבל ברור שהחברה צריכה גם להכניס כסף, כי אחרת לאנשים יימאס והחברה תתפרק. הרבה מיזמים כאלה נפלו בעבר בדיוק בגלל זה, ואנחנו מודעים לכך שכדי שזה ימשיך, החברה צריכה להצליח".

ומה הסיפור שלך אישית?

"בבית ספר תיכון הייתי משועממת, ולכן כבר בגיל 13 התחלתי ללמוד באוניברסיטה העברית. סיימתי תיכון בגיל 16 ותואר ראשון בגיל 17 והתגייסתי לצבא. עשיתי צבא שלוש שנים ואחריו נסעתי לסטנפורד לעשות דוקטורט ומשם התגלגתי למה שאני עושה היום". 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן