העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מיוחדים מהארץ ומהעולם | mako

המיוחדים

העולם עכשיו
העולם עכשיו

באיזה מדינה מחפשים בגוגל "איך להחמיץ פטריות" ומי מחפש "איך לעשות כסף"?

קטגוריית החיפוש "How to" בגוגל היא מקור מצויין להשוואה בין מדינות. כך בצרפת למשל מחפשים איך לנשק, בספרד איך להתאפר, בארצות הברית "How to rock", ברוסיה איך להיות נחמדים ולהחמיץ פטריות? ואצלנו כמובן: איך לעשות כסף ואיך להוציא גימלים. מה אתם מחפשים בגוגל? ספרו לנו ונתייחס לתשובותיכם היום ב"העולם הלילה"

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 17/03/13 11:47

גוגל היא לא רק מקור המידע שלכם לגבי מה נעשה בעולם, המלצות לסרטים, מדריכי טיולים, חומרים אקדמיים ומה לא. בגוגל גם יודעים עליכם לא מעט דברים. לפני מספר שבועות פרסמנו מהן מילות החיפוש הפופולריות ביותר בישראל והעולם, אבל מהם מהם החיפושים הפופולריים באינטרנט בקטגוריית הנעה לפעולה? באנגלית זה how to ובעברית "איך לעשות משהו".

כפות רגליים עומדות על משקל שחור ברקע לבן הצרפתים מחפשים: "איך לרדת במשקל" | צילום: jupiter images

נתחיל עם ארצות הברית. במקום הראשון בחיפושי how to בשנה החולפת הייתה השאלה "איך לאהוב". רומנטיקנים האמריקנים האלה. במקום השני HOW TO ROCK כנראה במובן של הסלנג "איך להיות מגניבים" ולא רק "איך להיות כוכב רוקנרול". ושימו לב למקום השלישי- "איך להצביע", כי 2012 הרי הייתה שנת בחירות.

בצרפת השאלה הכי פופולרית בחיפושים הייתה "איך לרדת במשקל". אבל מה במקום השני : "איך לנשק?". מפתיע, דווקא הצרפתים לא יודעים מהי נשיקה צרפתית? או שאולי תמיד יש מקום לשיפור. במקום השלישי הצרפתים חיפשו "איך לגדול".

פטרית הזיה או מאכל? "איך להחמיץ פטריות", מזל שיש גוגל | צילום: רויטרס

בספרד, שחוותה קשיים כלכליים בשנה החולפת, החיפושים בצמרת הם חיפושים טכנולוגיים: איך להשתמש בטוויטר, איך להתקין אפליקציית ווטסאפ ובמקום השלישי משהו שונה לגמרי: איך להתאפר. ביפן השאלה הפופולרית ביותר הייתה "איך לחסוך בחשמל", אחריה " איך לעדכן למערכת ההפעלה IOS6 ", בעיה ידועה אצל משתמשי אייפונים, ואחר כך "איך להתקין ווינדוס 8". העיקר שתמיד יהיו מעודכנים.

ומה אצלנו?

אצלנו החיפושים פחות פילוסופיים ויותר חומרניים. במקום הראשון, כמה ישראלי, "איך לעשות כסף". במקום השני, כמה ישראלי 2, "איך להוציא גימלים" ובמקום השלישי, כמה ישראלי 3, "איך לעשות ילדים".

ומה הרוסים חיפשו באינטרנט בקטגורית "how to"? במקום הראשון הרוסים חיפשו "איך להיות נחמד יותר", במקום השני "איך להחמיץ פטריות" החשוב לכולנו, ובמקום השלישי הרוסים חיפשו "איך לפרוץ לדואר אלקטרוני". אז שימו לב.

הערב בתכנית "העולם לילה" עם יעקב אילון נרחיב בנושא במסגרת פינתה של טלי מורנו "קו המשווה". מה אתם מחפשים בגוגל? כתבו לנו בתגובות, ונפרסם את התוצאות היום בתכנית. 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: גוגל   מנוע חיפוש   ישראל   רוסיה   ארה"ב     
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן