העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהארץ | mako

בארץ

העולם עכשיו
העולם עכשיו

"פרס והולנד דיברו במונחים של TU ולא Vous"

שגריר צרפת בישראל נכח בפגישה של פרס עם הולנד והוא נותן שיעור בצרפתית: "כשפונים למישהו עם המילה TU זה מעיד על חמימות וקרבה, בניגוד ל-Vous הרשמית". בראיון מיוחד ליעקב אילון מפריז הוא אומר: "שני הצדדים הסכימו שחשוב מאד לחדש את תהליך השלום". מתוך "העולם הלילה"

יעקב אילון | העולם עכשיו | פורסם 10/03/13 15:08
שמעון פרס עם פרנסואה הולנד פרס והולנד בארמון האליזה | צילום: Reuters

כריסטוף ביגו, שגריר צרפת בישראל, נכח ביום ששי בפגישתם של הנשיא, שמעון פרס ונשיא צרפת, פרנסואה הולנד, באליזה בפריז. בשיחה מהשאנז אליזה מדגיש ביגו "הפגישה היתה מצויינת", והוא אף מסביר: "שניהם מכירים אחד את השני טוב מאד כבר משנות ה-80. הולנד היה אז קרוב לפרנסואה מיטראן, הנשיא לשעבר, וזו היתה פגישה ידידיותית וחמה. איך אפשר לדעת את זה? השניים דיברו אחד לשני המונחי TU ולא Vous מה שמעיד על הקירבה בינהם ועל האופן בה הפגישה התנהלה".

ביגו מתכוון לכך שבצרפתית ישנן שתי מילים שמשמעותם "אתה". ב-Vous (אתה) משתמשים בדרך כלל בפגישות רשמיות או בשיחה עם אדם שאינו בן משפחה או חבר קרוב. לשיחות האישיות יותר, מקובל להשתמש בשם התואר TU, בו בחרו להשתמש פרס והולנד. 

על מה דיברו בפגישה?

"באופן טבעי, דיברנו על אירן, סוריה לבנון ותהליך השלום", אומר ביגו, "צריך לחדש את תהליך השלום וזה חשוב לישראל, פלסטינים ועתיד האיזור כולו. אנחנו מוכנים באיחוד האירופי וארה"ב לעזור לישראלים ולפלסטינים להשיק מחדש את תהליך השלום. לאירופה יש תפקיד חשוב, כי יש להם חלק משמעותי במימון תהליך השלום".

ביגו התייחס גם לביקורו של אובמה, בשבוע הבא בישראל ואמר: "כולם יודעים שלארצות הברית יש תפקיד חשוב ודיאלוג קרוב עם ישראל והפלסטינים. הביקור של אובמה חשוב ליצור בטחון הדדי נחוץ ואווירה טובה, כדי להשיק מחדש את תהליך השלום, אבל חשוב לעבוד וברור שארה"ב והאירופים חייבים לדחוף כדי שתהליף השלום ישוב לחיים".

פרס נפגש היום עם נציגי הקהילה היהודית בצרפת, אנשי עסקים ואף עם נציגי הקהילה המוסלמית.

>> "העולם הלילה", התכנית המלאה
ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן