העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהארץ | mako

בארץ

העולם עכשיו
העולם עכשיו

איך מדברים עם יפני ושומעים אותו בעברית?

דוכן האפליקציה הישראלית "לקסיפון" בתערוכת הסלולר בברצלונה מהווה מוקד משיכה בינלאומי. הטכנולוגיה שלהם מאפשרת תרגום סימולטני של שיחות טלפון בזמן אמת. "אנחנו תומכים ב-12 שפות במעל מאה מדינות", אומר הסמנכ"ל בשיחה מברצלונה עם יעקב אילון ומבטיח: "עוד השנה האפליקציה תתרגם גם לעברית"

יעקב אילון | העולם עכשיו | פורסם 27/02/13 13:03 

תערוכת הסלולר בברצלונה ממשיכה לעשות כבוד לטכנולוגיה הישראלית. חברת WAZE מהמוכרות בעולם בתחומה, קיבלה אתמול לעוד תו תקן כשזכתה בפרס האפליקציה הטובה ביותר על ידי ארגון ה-GSMA שאחראי על התערוכה.

חברה ישראלית בולטת נוספת היא לקסיפון, המאפשרת תרגום סימולטני של שיחות טלפון לשפות שונות בזמן אמת. כלומר, האמריקאי מתקשר לצרפתי, מדבר אנגלית ובצד השני שומעים צרפתית ולהיפך. הטכנולוגיה של לקסיפון מבוססת על ידע מחקרי ותאורטי, אותו אסף ד"ר אייק שגיא, מנכ"ל ומייסד החברה. החברה משתמשת בכלים מעולם הבלשנות החישובית והשפות כדי להביא לתהליך תרגום אופטימלי. השימוש בשירות כרוך בתשלום המבוסס על דקות שימוש.

כיום תומכת האפליקציה ב-12 שפות ודיאלקטים שונים בלמעלה ממאה מדינות, כשתרגום לעברית יהיה עוד השנה. המוצר זמין בחינם להורדה, מאפשר חיוג לקווים נייחים או ניידים. אגב, האפליקציה תומכת גם בתרגום שיחות כאשר שני המשתמשים עומדים אחד מול השני באמצעות הרמקולים של מכשיר הסמארטפון, כאשר התרגום יופיע על מסכו של המשתמש.

איתי שגיא, סמנכ"ל ומייסד החברה, התראיין לתכנית "העולם הלילה" עם יעקב אילון, מברצלונה. "יש כאן מאות חברות מישראל ואלפי חברות מכל העולם שבאו לצפות בטכנולוגיה הישראלית", הוא אומר, "החוויה פה נהדרת והתגובות שאנחנו מקבלים מעולות".

על המוצר הוא מספר: "לקסיפון מתרגמת שיחות טלפון בזמן אמת באופן אוטומאטי לחלוטין, כך שכל אחד יכול לדבר במדינה אחרת בשפה שלו. התרגום מתבצע בזמן אמת כשהאיש הקטן שתשמעו מדבר באוזן האיש הקטן הוא תוכנה שפיתחנו שמתרגנת את השיחה בזמן אמת".

"אנחנו עושים עסקים עם חברות מכל העולם", הוא ממשיך, "יפן, סין, מדינות אירופה, ארה"ב, דרום אמריקה. יש פה התלהבות גדולה מהמוצר וזה בהחלט גורם לנו לגאווה ישראלית. בכלל, הדוכן הישראלי שוקק חיים והוא אחד המבושקים בתערוכה".

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן