העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהארץ | mako

בארץ

העולם עכשיו
העולם עכשיו

כבר לא המגרש הביתי של לפיד: מה אמרו בפייסבוק על הגזירות של שר האוצר

הרשת געשה ורחשה היום אחרי שהתברר עד כמה יכאבו גזירות לפיד למעמד הביניים. לירון שמם מביאה את מצעד הסטטוסים והממים

לירון שמם | העולם עכשיו | פורסם 07/05/13 21:28:12 

הרשת געשה ורחשה היום אחרי שהתברר עד כמה יכאבו גזירות לפיד למעמד הביניים. למשל הסטטוס של עומר ברק, שלקח את השיר "שתישאר צעיר לנצח" וחיבר לו מילים חדשות ברוח התקופה: שישמור אותך האל, ויגשים משאלתך, יש לנו בור בתקציבים, אז ניקח את זה ממך. שתחגוג עם המע"מ, באילת זה בחינם, שתישאר עני לנצח.

יש תגובות חריפות יותר: רן בן נון כתב בסטטוס שלו: אם לא יהיה מעמד ביניים, לא נצטרך לטפל בבעיות של מעמד הביניים. לרועי ברנר היה רעיון לסטיקר: בחרת ב- יאיר? תשלם יא פראייר. וניב ליליאן מסכם בעמוד הפייסבוק שלו: גם יאיר לפיד הוא האדם העובד. עבד על כל המצביעים שלו.

הסופר ניר ברעם, כתב: "מאז האינתיפאדה השנייה לא פוזרו כאן כלכך הרבה רימוני עשן: רגע הוא המקצץ הגדול, ורגע הוא הסוציאל דמוקרט שמרחיב את הגירעון, רגע הוא מכה בעוז בעשירים ורגע הוא מעלה מס הכנסה לכולם, מע"מ לכולם, מבטל טיפולי שיניים לילדים. עד שכבר חשבת שהבנת איפה הוא עומד, הוא כבר נע במהירות נמרית למקום אחר. לא סתם יריביו באופוזיציה המומים, רגע מברכים ורגע תוקפים. קצת קשה להכיל את האירוניה, כשמבינים שהתוצאה הפוליטית של מחאת 2011 היא יאיר לפיד".

גם הבמאי רני בלייר, שרץ בבחירות האחרונות במסגרת מפלגת "ארץ חדשה" זועם וכותב: "אתה שביסס את את קמפיין הבחירות שלו על דאגה למעמד הבניים דאגת סדרת גזירות שכולו על חשבון מעמד הבניים, 10 מליארד שקל אתה מחזיר למדינה בהעלאת מיסים ובקיצוץ תנאי מחיה וזכויות אזרח במקום לדאוג להשבת 27 מליארד חובות מיסים גנובים של צ׳קפוינט וטבע. מעמד הביניים הצביע עבורך ואתה משיב לו כגמולו, מוכיח שוב שאינך המשיח אלא רק החמור של השיטה, של שלטון ההון, תחייך, תדליק סיגר, תקיש כוסית ויסקי יקר עם ראש הממשלה, הצלחת לעבוד על כולם, בוש והיכלם נציג מעמד הבניים"

לעומתם התסריטאי דרור נובלמן נותן גישה שונה במקצת כשכתב, "ברור שאני לא מבסוט מהגזירות. אבל עדיף לפיד באוצר (ולו במעט) על עוד אחד משפחותיו של נתניהו". ליאת ורדי בר כתבה: "בשקט בשקט, בלילה, שניה לפני אישור תקציב, מתגנב לו שר אוצר מסוקס ובידו תיק מתפוצץ מגזירות שנתפרו במיוחד עבור אלו שאין סיכוי שיצליחו להתנגד (פשוט כי הם עסוקים בלשרוד). יש לי רעיון יאירק'ה - אנחנו נניח את הראש על הגיליוטינה ואתה תמרח אותה בג'ל ותנחית לנו אותה על הראש".

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן