העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהארץ | mako

בארץ

העולם עכשיו
העולם עכשיו

תיעוד: "בן לאדן של הפדופילים" הותקף בירושלים

אתר החדשות היהודי-אמריקני "אלגמיינר" מדווח כי אברהם מונדרוביץ', חרדי מברוקלין שהואשם בעבירות מין בקטינים ונמלט לישראל, נצפה ברחובות ירושלים והותקף על ידי עובר אורח. "מפלצת, אנס" קורא אחריו הצלם. צפו בתיעוד

תאם סמל | mako | פורסם 07/07/15 14:09

אברהם מונדרוביץ', חרדי מחסידות גור שהואשם באונס קטינים ונמלט מברוקלין לישראל ב-1984, הותקף ברחובות ירושלים, כך מדווח אתר ה"אלגמיינר", שלוחת האינטרנט של אחד העיתונים היהודים הגדולים בארה"ב. מונדרוביץ' הועמד לדין בארצות הברית באשמת ביצוע מעשי סדום בחמישה ילדים, לאחר שהתחזה לפסיכולוג ילדים ולרב, אך הצליח לחמוק מהמדינה לפני שהשוטרים פרצו אל ביתו, שם מצאו מצבור של פורנוגרפיה פדופילית, לצד רשימה ובה שמות של מאות מילדי השכונה. ב-2010 מי שמכונה בתקשורת האמריקנית כ"בן לאדן של הפדופילים", שוחרר לחופשי בחסות מדינת ישראל, לאחר שבית המשפט העליון קבע שלא יוסגר לארה"ב. מאז, הוא מסתובב בארץ כאדם חף מפשע.

בסרטון שמביא האתר, ושצולם על ידי צעיר אמריקאי בירושלים, נראה מונדרוביץ' כשהוא הולך ברחובות העיר, כאשר הצלם עוקב אחריו וקורא "אנס", "מפלצת", "אתה כמו בן לאדן". בשלב מסוים מגיח גבר נוסף, שככל הנראה זיהה אף הוא את מונדרוביץ', מסיר מראשו את הכובע ומכה אותו באמצעותו. עוברים ושבים קוראים לתוקף שיחדל ממעשיו, אך הצלם עונה להם כי מדובר במי שאנס מאות ילדים. הגבר התוקף מאפשר למונדרוביץ' לחמוק, ואז רודף אחריו בשנית, מכה אותו, ומפיל אותו על הקרקע.

הנמלט אברהם מונדרוביץ' בבית המשפט. ארכיון | וידאו WMV: עובדה

הצלם, שסירב להיחשף וקולו עוות בסרטון לבקשתו, מספר ל"אלגמנייר" שאינו מכיר את התוקף, ושבעוד הוא אישית אינו תומך באלימות, התסכול הרב מכך שאדם שפגע באנשים רבים מסתובב חופשי "יכול להצדיק פעולה כזו של לקיחת החוק לידיים".

"קשה לראות אדם שכזה חי בחופשיות בקהילה קטנה בנחלאות, בה ילדים מסתובבים בכל מקום. האנשים שהולכים לבית הכנסת שלו צריכים לדעת מי הוא ומה הוא עשה. זה מזעזע שאדם שעשה מעשים נפשעים כאלה בארה"ב נגד מאות ילדים יכול לבצע אותם שוב כאן בישראל", הוא אומר.

מארק וייס, אחד מקורבנותיו של מונדרוביץ', שנאנס על ידו ב-1980 כשלמד אצל "הרב" לקראת בר המצווה, אומר ל"אלגמנייר": "אישית, הייתי רוצה לראות אותו נדרס על ידי אוטובוס 'אגד', אבל יותר מכך – הייתי רוצה שהמערכת כולה, שאפשרה לו לחמוק מעונש, תקבל מכה". על התקיפה הוא אומר: "אני חושב שהתוקף מסמל משהו גדול יותר שקורה. הקהילה החרדית כבר לא מוכנה לסבול דברים כאלה, והאדם היחיד כאן מסמל את הזעם שמתחיל להתעורר. הורים היום מודעים יותר למקרים האלה, והם לא עומדים לעבור עליהם בשתיקה".

ממחוז ירושלים במשטרה נמסר ל-mako כי לא התקבלה אצלם תלונה על תקיפת מונדרוביץ'.

>>לדיווח באתר "אלגמיינר".

>>לכתבת "עובדה" על אברהם מונדרוביץ'.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן