העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהארץ | mako

בארץ

העולם עכשיו
העולם עכשיו

הציר הכלכלי בארה"ב: נגן על האינטרסים החיוניים

אלי גרונר, הנציג הבכיר של משרד האוצר בארה"ב, אומר כי הפגיעה בסיוע האמריקאי תיאמד בכ-250 מיליון דולר, אך הנספחות נערכה לכך מבעוד מועד ותשמור על האינטרסים החיוניים של ישראל. הקיצוץ, שנכנס לתוקף בלילה בין שישי לשבת, עומד על 85 מיליארד דולר - כשני אחוזים מתקציב ארה"ב. מתוך "העולם הלילה"

יעקב אילון | העולם עכשיו | פורסם 03/03/13 20:26:47

אלי גרונר, הציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון, אומר כי הקיצוץ הרוחבי בתקציב ארצות הברית שנכנס לתוקף בסוף השבוע – הסקווסטר – לא יפגע באינטרסים החיוניים לישראל, ואנשי המשלחת נערכו אליו מבעוד מועד.

"אנחנו עושים כל מאמץ כדי להגן על הפרויקטים החיוניים", אמר מי שמשמש כנציג הבכיר בארצות הברית של המערכת הפיננסית, "לא נכון להיכנס לפרטים ספציפיים, אבל מדובר על פגיעה בסדר גודל של 200-300 מיליון דולר. החשש הזה אמיתי, הסקווסטר פוגע כמעט בכל נקודה בתקציב האמריקאי".

בלילה שבין שישי לשבת נכנס לתוקף חוק הקיצוץ הרוחבי,שמשמעותו קיצוץ מיידי של 85 מיליארד דולר ממשרדי הממשל השונים בוושינגטון, ובסך הכל 1.2 טריליון דולר בעשור הקרוב. הבית הלבן והקונגרס ניהלו מגעים כדי להימנע מהקיצוץ הזה, אך שלא כמו ב"מצוק הפיסקלי" בתחילת השנה, הם לא העלו פרי.

הקיצוץ, הנאמד בכחצי אחוז מהתוצר ובשני אחוזים מהתקציב, פוגע בין היתר גם בתקציב משרד ההגנה, שממנו מגיעים כספי הסיוע הצבאי לישראל, כ-3.15 מיליארד דולר. התחזיות השחורות מגיעות לפגיעה בסיוע לתוכנית ה"חץ" ולמערכת "כיפת ברזל". במשרד האוצר בירושלים העריכו כי הנזק שייגרם לתקציב יוביל לקיצוץ, או להעלאת מסים.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן