בא לך בירה? אם כן, כדאי שתדעי שבירה זה ענין של גברים. אבל אם בכל זאת ממש מתחשק לך לשתות איזו בירה, חברת בירות צ'כית התגייסה במיוחד בשבילך.

החברה השיקה לאחרונה מותג חדש הנקרא Aurosa המציע ליין של בירות המותאמות לנשים. למה? שאלה טובה. כי כנראה אישה לא יכולה לשתות בירה אלא אם היא מגיע בתוך בקבוק ורוד ומעוצב.

בירה לנשים
בירה לנשים

הבירה העדינה מציעה טעם קרמלי משהו, ומגיעה בבקבוק ורוד מעוצב, עליו חתום שם המותג בכתב רך, מעוגל ואלגנטי בתוספת הסלוגן – "הבירה הראשונה בשבילה".

היוצרים של הבירה טוענים שהבקבוק מייצג "עצמה נשית בד בבד עם רכות של ילדה", ובאתר שלהם נכתב כי הבירה היא פרי חלומה האישי של מרטינה סמירובה, מייסדת המותג, שחלמה להשיק בירה נשית, מתוחכמת ואלגנטית - "Aurosa היא בירה שנוצרה על ידי אישה עבור לנשים". עוד נכתב באתר כי "הבירה נולדה על מנת להוכיח שנשים יכולות להצליח בכל זמן, בכל מקום מבלי לאמץ דפוסים גבריים או להקריב את הנשיות הטבעית שלהן".

לטענתם במשך שנים התעלמה תעשיית הבירה מהמגזר הנשי, "אך בשל הנחישות והאמונה בבירה לנשים יהיה ניתן להגדיר מחדש את כל תפסת שתיית הבירה". עוד מצוין באתר כי "הבירה מייצגת את כל הנשים הפנומנליות, את ההצלחות שלהן ואת הרגעים היפים שלהן. היא כאן כדי להזכיר להם עד כמה הם חשובים ומיוחדים, כאן כדי לחגוג את הנשיות בכל צורותיה".

בירה לנשים
בירה לנשים

התגובות כמובן, ולא איחרו לבוא והבירה הנשית זכתה ללא מעט השמצות וחיצי ביקורת, המתארות אותה כמיותרת, סקסיסטית וטפשית. מה דעתכן?