הקדמה הטכנולוגית כבר מזמן הפכה את העולם לכפר גלובלי אחד קטן. הדבר בא לידי ביטוי גם במראה החיצוני שלנו - אם בעבר לכל תרבות היה אידיאל יופי אחר, הרי שהיום כולנו הופכים להיות דומים יותר, בעוד אנחנו מושפעים בקלות ממה שקורה בחלקים אחרים של הגלובוס. מספיק רק לעקוב אחר חשבון האינסטגרם של כוכבת רשת שנמצאת בחצי השני של העולם, כדי לקבל השראה ולרצות להידמות לה כמה שיותר.

אבל אם נבחן את הנושא לעומק, נגלה שבתחום הטיפולים האסתטיים, קיים שוני בין מה שנהוג בכל אזור ברחבי הגלובוס. "תחום טיפולי האסתטיקה נותנים מענה לתהליכי ההתבגרות של העור באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית, בוטוקס, טיפולי חוטים ועוד", מסבירה אנה ברנובסקי, אדריכלית היופי ובעלת רשת קליניקות – BEYOND, קליניקות לטיפולים אסתטיים. "באמצעות הטיפולים האסתטיים ניתן לטפל בקמטים ובקמטוטים ובנפילה של העור, אבל גם בתחום הזה יש אופנות ותרבויות ולכן כל מה שניתן לעשות בתחום של האנטי אייג'ינג ניתן גם לעשות על מנת להדגיש ולשפר את תווי הפנים בגיל צעיר יותר", מדגישה אנה.

אז מה קורה מסביב לגלובוס? איפה מנפחים את המצח ואיפה את השפתיים?

מזרח – מודעות לאסתטיקה שנמצאת בעלייה מתמדת

המודעות לטיפוח ואסתטיקה חיצוני בקרב ארצות המזרח הרחוק נמצאת בעלייה מתמדת בשנים האחרונות. את הסיבה ניתן לפרק לכמה גורמים, ראשית, חלה עלייה ברמת ההכנסה הפרטית והכללית. שנית, חל גם שיפור באמצעים הטכנולוגיים במכוני היופי ובבתי החולים וכן, גם התקשורת "אשמה". טיפולים אסתטיים הם נושא שמככב באמצעי המדיה השונים וגם כוכבות מקומיות דואגות להפיץ את הבשורה, ולהפוך את התחום לחלק ממודל היופי האסיתיי העדכני.

בחורה יפנית (צילום: shutterstock By Sofia Zhuravetc)
"הנשים האסיתיות רוצות להתקרב למראה של האישה המערבית" | צילום: shutterstock By Sofia Zhuravetc

"המזרח לאט לאט הופך למערב", מסבירה אנה. "הנשים האסיתיות רוצות להתקרב למראה של האישה המערבית – זהו מראה שנחשב ליפה ואסתטי ומעלה את "ערכן" כשהן מחפשות זוגיות. הנשים האסיתיות הנן בעלות לחיים גבוהות ומצח שטוח ועל מנת לייצר לעצמן פנים יותר מערביות הן נוטות למלא את הלחיים ולעבות את המצח ולייצר לו עובי, במקביל הן מזריקות חומצה היאלורונית באזור הסנטר על מנת לייצר לעצמן קו סנטר מודגש יותר", מסבירה אנה. "באחד מכנסי האסתטיקה האחרונים נחשפתי לבחורה אסייתית צעירה שהוזרקו לה מעל 50 מזרקים במצח על מנת לייצר לה מצח בעל נפח – המזרקים מומנו על ידי אביה שחשש שלא תמצא שידוך הולם".

אירופה – גלאם קלאסי או שיק אופנתי

"את הטרנד באירופה ניתן לחלק לשתי אסכולות - 'צרפת' ו'איטליה'", מסבירה אנה. "הנשים הצרפתיות מאופיינות בשיק, בגלאם קלאסי, נשי ועדין. הן אוהבות רכות, רוצות להיראות טבעיות ולכן עושות טיפולים מאוד עדינים, כאלה שלא תמיד ניתן לשים לב אליהם. לעומת זאת, הנשים האיטלקיות מאופיינות בעיניים שחורות יותר, בשיק אופנתי יותר ובעל נוכחות. הן מעדיפות שפתיים נפוחות ובשרניות ונוהגות להזריק בקימטוטים שבצידי העיניים ובכך להשיג מראה עיניים מלוכסן. 2 האסכולות, למרות שהן שונות, מייצרות מראה אלגנטי ונשי ואני אישית מאוד אוהבת ומתחברת אליהן".

לפגישת יעוץ ולטיפול בוטוקס מתנה חייגי 8042* או לחצי כאן>>

ארצות הברית – מובילה בתחום הטיפולים האסתטיים

ארצות הברית כאמור נחשבת למובילה בתחום הטיפולים האסתטיים וגם היא מתחלקת לשניים."מצד אחד, הנשים האמריקאיות מהחוף המזרחי המתחברות למראה האירופאי וקלאסי עם טיפולים מאוד עדינים", אומרת אנה,  "ומצד שני יש את החוף המערבי, שם הטרנד הוא דווקא הפוך. בובתי, שפתיים נפוחות, הרבה סיליקון, צבע אדום לוהט ובוהק". בשורה התחתונה זה עניין של אופנה, וארצות הברית בעצם מייצגת בכבוד את שלל האסכולות.

אישה מורחת ליפסטיק אדום (צילום: shutterstock)
"מראה בובתי, שפתיים נפוחות, הרבה סיליקון, צבע אדום לוהט ובוהק" | צילום: shutterstock

אוסטרליה – אופנה מאוד טבעית

הנשים האוסטרליות מאופיינות בעדינות ורוך, תרבות הגלישה שם מתווה אופנה מאוד טבעית, מאוד גולמית. רוב מוצרי הטיפוח שם אורגניים, לעיתים אף טבעוניים והמוטו הוא "פחות זה יותר". "לצורך העניין, ניקול קידמן היא דוגמה לדמות שספגה את תרבות "הוליווד" ולקחה את הטיפולים האסטתיים לשלב הבא, שלב מוחצן הרבה יותר וטבעי פחות", מסבירה אנה.

ישראל – הכול מהכול

ומה קורה בישראל? "בישראל כמו בישראל, הטרנד הוא הכול מהכול", אומרת אנה. "אנחנו לוקחות קצת מכל דבר והסיבה פשוטה – יש לנו מיקס תרבותי מהמם – תווי פנים וצבעים שונים וגם טעמים אישיים. חלק מהנשים אוהבות לשדר אלגנטיות, נשיות, עדינות ורכות, וחלק דווקא יאהבו לערוך טיפולים מעמיקים יותר, כאלה שימשכו את תשומת הלב, וישדרו עסיסיות ופלסטיות".

אנה ברנובסקי (צילום: BEYOND)
אנה ברנובסקי, אדריכלית היופי ובעלת רשת קליניקות BEYOND | צילום: BEYOND

ואחרי הכל, אנה מדגישה כי לדעתה אין בכלל דבר כזה יופי אידיאלי. "הכל כל כך תלוי תרבות, תלוי טרנדים. כל אחת קובעת ומחליטה על אידיאל היופי של עצמה. באופן אישי, אני הכי אוהבת את היופי הקלאסי, הטבעי והנקי וזה גם הקו שאני מובילה בקליניקות שלי. אני דואגת לבצע טיפולים עדינים, נגיעות קטנות ומדויקות בפנים, צוואר וכפות הידיים, טיפולים שמשדרגים את המראה הכללי ונותנים לו חזות צעירה ורעננה יותר. השאיפה שלי היא תמיד להגיע לתוצאה של מראה קלאסי וטבעי, כזה שישתלב בצורה הרמונית בפנים, ישדרג ויאיר את האישה ולא ישנה אותה".