במועדון הפורום בבאר שבע מספרים על יוזמה מעוררת השראה: לחצני מצוקה בתאי השירותים שמטרתם לאפשר למי שמרגיש שהעניינים יוצאים משליטה – ללחוץ ולקרוא לעזרה מידית. יוסי שוורץ, מבעלי המועדון, סיפר לפאולה וליאון על ההחלטה. "אנחנו מנהלים עסק שיש לו שתי מטרות: אחת שאנשים יהנו מחוויית הבילוי של חיי הלילה והמטרה השניה שיחזרו הביתה בשלום. עשינו שורה של פעולות מקדימות בכל התחומים בשביל שיחזרו הביתה בשלום: מצלמות בכניסה למתחמי השירותים, איסור כניסת זוגות וניסיון לאכוף את זה, למרות שזה לא תמיד קל, ופעולות מקדימות אחרות. ובכל זאת והיו מקרים של תקיפות מיניות וקיום יחסי מין שלא בהסכמה או חשש מקיום יחסי מין שלא בהסכמה. ואז עלה הרעיון הזה".

שוורץ מספר כי מועדון הפורום הוא המועדון הגדול והוותיק בארץ, ויש בו ארבעים תאי שירותים. החל מסוף השבוע האחרון בכל תא שירותים מותקן לחצן מצוקה, שלחיצה עליו תוביל להגעה מידית של המאבטח הסמוך – מתוך שבעים מאבטחים העובדים במקום.

מאז החידוש כבר התקבלו במוקד מספר קריאות מצוקה, שחלקן היו קריאות שווא ואחת הייתה קריאה אמיתית -אבל של מצוקה בריאותית ולא מינית. "מתחם השירותים הוא המקום היחידי שאנשים נמצאים בו לבד ואתה לא יודע מה קורה להם", סיכם שוורץ, ואנחנו מברכות על היוזמה ומקוות לראות עוד ועוד מקומות בילוי שילכו בעקבות מועדון הפורום.

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון