לפני כשלושה שבועות נעצרו במיאמי ביץ' שני סטודנטים מצפון קרוליינה, החשודים באונס ובשוד צעירה בת 24 שנמצאה מתה בחדר המלון שלה במהלך חופשת האביב. כעת מבקשות משפחות הצעירים, אייבורי קולייר (21) ודוריאן טיילור (24), שבית המשפט ישאיר את פרטי החקירה וחלק מהראיות חסויות לציבור - מחשש שדעת הקהל, הסוערת מאוד סביב המקרה, תשפיע על מהלך המשפט.  

עד עתה פורסם כי בידי המשטרה מצויה הקלטה של מצלמות האבטחה של המלון המתעדת את שני הגברים מלווים את קריסטין אנגלרהארט בת ה-24 לחדרה, כשהיא נראית חסרת שליטה והם אוחזים בצווארה כדי שתוכל להתקדם. כעבור חצי שעה מתעדות המצלמות את שני הגברים עוזבים את המקום בלעדיה. 

משטרת מיאמי (צילום:  Getty/ Joe Raedle)
משטרת מיאמי | צילום: Getty/ Joe Raedle
כוחות ההצלה שנקראו ע"י עובדי המלון מצאו את אנגלרהארט מוטלת על המיטה בחדרה, כאשר היא חצי עירומה וללא סימני חיים. בבית החולים הוכרז על מותה וזמן קצר לאחר מכן הצליחה המשטרה לעצור את טיילור וקולייר, כשהם עדיין לבושים בבגדים בהם צולמו במצלמות האבטחה.

המקרה המזעזע מסעיר את ארצות הברית בשבועות האחרונים מאז פורסם, וחקירת המשטרה טרם קבעה מה גרם למותה של הצעירה. גורמים בחקירה מסרו לתקשורת כי במידה ויימצא שסם מסויים הוא שגרם למותה של הצעירה, ייתכן שיטיילור וקולייר יואשמו גם בהריגה או אפילו ברצח. 

נכון לעכשיו, ברור כי אנגלרהארט הייתה תחת השפעה חזקה של אלכוהול או סמים - ולכן לא יכלה להסכים לקיים יחסי מין עם שני הגברים. "היא לא יכלה אפילו להרים את הטלפון ולהתקשר למשטרה אחרי שעשו לה מה שעשו לה", אמרה השופטת באחד הדיונים.

קריסטין אנגלרהארט (צילום: פייסבוק קריסטין אנגלרהארט)
לב ענק וחיוך בלתי נשכח | צילום: פייסבוק קריסטין אנגלרהארט

במהלך אחד מהדיונים בבית המשפט פנתה אחותו של קולייר לשופטת ואמרה כי אחיה "מעולם לא הסתבך בפלילים, הוא לא מפלצת ולא אנס. הוא ילד טוב שלא היה פוגע בזבוב", והתחננה שתשחרר אותו: "נעשה כל מה שהמשטרה מבקשת ונשתף פעולה", אמרה האחות. טיילור עצמו טען בימים האחרונים בבית המשפט שהוא חף מפשע, אבל מצוי בינתיים יחד עם חברו במעצר ללא אפשרות לשחרור על תנאי. עורכי הדין של החשודים, כאמור, מבקשים מהרשויות שלא לפרסם לציבור את סרטוני האבטחה וכן ראיות נוספות כמו הודעות כתובות ומוקלטות שהועברו ככל הנראה בין הצעירה לבין הצעירים. "אנחנו מעוניינים בדבר אחד בלבד", אמר עורך הדין של קולייר, "שהלקוח שלנו יזכה למשפט הוגן". פרשנים טוענים כי הבקשה הזו לא מפתיעה נוכח פרשת המוות של גו'רג' פלויד, כאשר עדות מצולמת של החנק של פלויד על ידי השוטר דרק שובין פורסמה וגרמה לסערה גדולה עוד בטרם נפתח משפטו של שובין.

משפחתה של אנגלרהארט פתחה פרוייקט למימון המונים כדי לכסות את עלות הלוויה, ובינתיים אספה כ-60 אלף דולר, פי שלושה מהיעד שהציבו. באתר כתבו כמה מילים על הצעירה: "כל מי שהכיר את הבחורה היפה הזאת ידע שיש לה לב ענק ושהחיוך שלה היה בלתי נשכח. היא הייתה עוזרת לכל אדם שרק היה צריך ותמיד היה נעים להיות בחברתה".